PLEJ-OF ARKUS LIGE ZA RUKOMETAŠE: PARTIZAN-ŽELEZNIČAR 30:23 (15:12)

Beograd, 12. maja. Dvorana USC “Voždovac”. Bez gledalaca. Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad) i Aleksandar Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Partizan 3(1), Železničar 4(3). Isključenja: Partizan 14, Železničar 10 minuta. Crveni karton (tri isključenja): Vladimir Bojanić (Partizan) u 56. minutu.

PARTIZAN: Mihajlov (1 odbrana), Trnavac 1 (15 odbrana, 1 sedmerac), Dragović 2, Bajčeta 2, Lasica 5, Grubić 2, Varga 1, Ivanović 3(1), Gojković, Mićić 4, Praštalo, Dimitrijević 3, Petrić 5, Pižurica, Bojanić 2.

ŽELEZNIČAR: Matović (1 odbrana), Kocić (6 odbrana, 1 sedmerac), Bojan Radivojević 3, D. Stojanović, Arizanović, Stanojević 2, Petrović, Boris Radivojević 1, Ristić, Milosavljević 1, Anđelković 3, Spasić 5(3), A. Stojanović 4, Antić, Trkulja, Milovanović 4.

Semafor: 3:5(10), 7:6(15), 12:12(26), 17:16(38), 20:16(42), 23:17(45), 24:20(50), 29:22(58).

Očekivana pobeda Partizana u TV derbiju 11. kola plej-ofa ARKUS lige. Njemu su bodovi bili potrebniji u borbi za drugo mesto i plasman u SEHA ligu, ali neočekivano ubedljiv poraz Nišlija, koje su ušle u najdužu seriju bez trijumfa u domaćem prvenstvu poslednjih par sezona. Bio je “Želja” u egalu do pred kraj prvog poluvremena, imao aktivan rezultat do 40. minuta, a onda je Andrej Trnavac, serijom sjajnih intervencija, pogurao crno-bele ka pobedi, dok se igra gostiju potpuno raspala.

Železničar je ponovo nastupio bez svog prvog organizatora igre Aleksandra Pavlovića, ali je i Partizan bio oslabljen-bez Mandića i Maksića. Nišlije su počele odbranom 5-1 sa isturenim Milosavljevićem, Aca Stojanović otvorio je meč sa dva gola, Beograđani su promašili dva penala u prvih devet minuta, pa je “Želja” poveo sa 5:3. Igralo se u narednom periodu gol za gol, bilo je dosta isključenja na obe strane,  Partizanovi bekovi bili su raspoloženi za šut, na drugoj strani Spasić je, svojim trećim golom, doneo Železničaru poslednje vođstvo na meču-9:8 u 20. minutu. Trnavac je sve bolje branio, postigao čak i gol preko celog terena, u 26. minutu bilo je 12:12, a onda su Nišlije sa par brzopletih napada-jedan loše organizovan sa igračem više uz šut Spasića iz mrtvog ugla i jednu tehničku grešku Stanojevića, omogućile Partizanu da, predvođen raspoloženim Petrićem, ode na odmor sa, u odnosu na razvoj događaja na terenu, previsokih 15:12.

Partizan je u nastavku zaigrao baš duboku odbranu, nešto slično kao Kraujevčani protiv “Želje” u prethodnom kolu. Ipak, Nišlije se primiču na gol minusa, poslednji put na 17:16 u 38. minutu, a onda je krenuo brodolom. Sve je, nekako, počelo ovosezonskom hroničnom boljkom-promašenim sedmercem. Trnavac je zaustavio i taj, ali i naredni udarac Spasića, sa bekovske pozicije, ponovo iz loše odigranog napada sa igračem više. Onda je skinuo i čist zicer Anđelkovića u kontranapadu, njegovi saigrači su sve to ispratili u napadu i, ukupnom serijom 6:1 trasirali put ka konačnoj pobedi.

Sve što se do kraja meča dešavalo išlo je na ruku Partizanu. Gosti su statirali na terenu, u jednom momentu, energijom braće Radivojević, razlika je spuštena na minus četiri (24:20), da bi crno-beli u finišu, iako bez glavnih aduta na krilima, čak i sa osetno podmlađenom postavom, podigli razliku do 30:23.

Priliku da se, posle više od mesec dana, vrati na pobednički kolosek i osvoji važne bodove za ostanak na četvrtom mestu, koje vodi u Evropu, Železničar će imati već u subotu, kada od 20 časova dočekuje Rudar iz Kostolca.