PLEJ-OF ARKUS LIGE ZA RUKOMETAŠE: ŽELEZNIČAR-RADNIČKI 33:33 (18:16)

Niš, 8. maja. Hala Čair. Bez gledalaca. Sudije: Branislav Đokić i Boban Blagojević (Jagodina). Sedmerci: Železničar 5(4), Radnički 5(3). Isključenja: Železničar 10, Radnički 10 minuta.

ŽELEZNIČAR: Kocić (14 odbrana, 2 sedmerca), Matović, Stošić, Bojan Radivojević, Arizanović 2, Stanojević 4, Petrović 2, Boris Radivojević, Ristić, Milosavljević 2, Anđelković 3(1), Spasić 7(3), A. Stojanović 6, Antić, Trkulja 2, Milovanović 5.

RADNIČKI: Gemaljević (7 odbrana, 1 sedmerac), Petrović (1 odbrana), Vuković 10(1), Stošić, Prodanović 2, Mutavdžić, Dobrosavljević, Kasalović, Barudžić 5(1), Knežević, Utvić 5, Stevanović, L. Đerić 5, Stanojev 5(1), Bogdanović 1, S. Đerić.

Semafor: 2:4(7), 4:8(11), 10:11(19), 13:16(24), 19:16(32), 24:22(40), 29:24(49), 32:29(56), 32:33(59).

Da svako kolo igraju protiv Železničara, Kragujevčani bi bili kandidati za šampiona države. Tri od svoja četiri boda u ovih 10 kola plej-ofa osvojili su upravo protiv Nišlija, a nakon dve vezane pobede u svom „Jezeru“, sasvim neočekivano su odneli bod i iz Čaira, u jednoj potpuno „ludoj“ utakmici.

„Želja“ je u prvom poluvremenu imao četiri gola zaostatka, prvi put poveo u poslednjem minutu prvog poluvremena, u nastavku stekao i pet golova viška, manje od četiri minuta pre kraja imao plus tri, da bi u poslednjem minutu izjednačio i onda morao da brani i taj jedan bod... Očito, višemesečna, traumatična situacija u klubu ostavlja sve dublje posledice i po sportske rezultate i biće veliki izazov odigrati na pristojnom nivou još ove četiri preostale utakmice, mada je bodovna zaliha na četvrtoj poziciji, u odnosu na prve pratioce, čak i uvećana.

Traljav početak Nišlija. Arizanović se vratio u postavu posle povrede i postigao dva od prva tri gola „Želje“ na meču, ali je Trkulja već u prvom minutu zaradio isključenje, malo kasnije dva puta zatredom gazio liniju pri šutu i nekako je sve krenulo nizbrdo. Kocić je bio raspoložen, odbranio dva vezana zicera Barudžiću, ali su Kragujevčani poveli sa 4:2 u 7. minutu, pa sve to duplirali za samo četiri minuta-8:4. Teodorović je na 5:9 u 12. minutu tražio tajm-aut, Kocić skinuo jedan, nešto kasnije i drugi sedmerac, „Želja“ je počeo da hvata zalet. Milovanović je odlično ciljao u prvom delu, Stanojević imao sjajnu minijaturu, sva svoja četiri gola postigao u prvom poluvremenu, ali Marko Milosavljević nije bio na nivou seniorskog reprezentativca, a Đorđe Spasić je prvi kontakt sa loptom imao u 23. minutu kada ju je uzeo da izvede sedmerac, i Kragujevčani su uspevali da održe vođstvo, predvođeni levorukim igračima Đerićem i Utvićem, koji su gađali nepogrešivo. Ipak, domaći su ubrzali igru u samoj završnici prvog poluvremena, koje okončavaju serijom 5:0, uz tri gola Spasića i na odmor odlaze sa, za prikazanu igru, sjajnih 18:16.

Još bolje je Železničar zaigrao u nastavku meča. Bilo je tu nekoliko veoma efektnih akcija, viđene su i neke novine sa ubacivanjem Milovanovića na crtu kao drugog pivota, Aca Stojanović je imao nekoliko odličnih poteza, pa je, uprkos nekim dobrim odbranama Janka Gemaljevića, Železničar, i to čak nakon što nije najbolje iskoristio period od dva minuta sa dva igrača više, poveo sa pet golova razlike-28:23 i 29:24. Delovalo je da se uplovljava u mirnu luku, ali se borbeni gosti, iako im se povredio pivot Bogdanović, jedan od najjačih aduta u timu, nisu predavali. Veljko Stanojević je zaradio isključenje, pa zbog prigovora još jedno, ukupno četiri minuta kazne, ali je „Želja“ nekako pregrmeo taj period i u 54. minutu imao četiri gola prednosti, a nakon što je sjajni Nemanja Vuković smanjio na 31:28, Teodorović je tražio tajm-aut da bi se dogovorila akcija za možda i prelomni pogodak. Ipak, ispostaviće se da tu negde i počinje brodolom, a Železničar je u poslednjih sedam minuta postigao samo dva gola, i to oba preko Petra Petrovića! A sve to protiv izrazito duboke odbrane gostiju, sa isturenim kapitenom Vukovićem.

Upravo je Vuković je bio nerešiva enigma i u napadu, smanjio je na 31:29, Petrović pogađa na drugoj strani na ulasku u 57. minut, ali je Stanojev lako smanjio, a onda kreće serija neverovatnih, početničkih grešaka domaćih rukometaša. Tri napada zaredom završila su se tako što su bekovi „Želje“ pogrešili u dodavanju. Najpre Milosavljević ka Spasiću, pa Stojanović ka Milovanoviću, na kraju opet Stojanović ka Milosavljeviću, sve su to gosti surovo kažnjavali iz kontranapada i sa dva vezana gola Utvića stigli do vođstva 33:32 na tačno minut i po pre kraja.

Krenuo je Železničar u napad, Milovanović je šutirao i pogodio stativu, a onda se borbeni Petrović bacio u prostor od šest metara i „odbojkom“ poslao loptu u mrežu, bukvalno „izmislio“ gol za poravnanje na ulasku u poslednji minut meča. Pustio je trener Radničkog Sretenović da prođe nekih 15-ak sekundi, pa zatražio tajm-aut, gosti su svesno ulazili u faulove, sudije podigle ruku za pasivu, ali pustile da vreme „iscuri“, pa su ekipe podelile bodove.