PLEJ-OF ARKUS LIGE ZA RUKOMETAŠE: DUBOČICA-ŽELEZNIČAR 26:26 (12:15)

Leskovac, 17. aprila. Hala SRC „Dubočica“. Bez gledalaca. Sudije: Boriša Milosavljević i Danijel Trivković (Beška). Sedmerci: Dubočica 6(4), Železničar 5(3). Isključenja: Dubočica 12, Železničar 8 minuta.

DUBOČICA: Gašić (6 odbrana, 1sedmerac), Zlatanović (7 odbrana, 1 sedmerac), Cvetković, Simić 5, Nikolić 1, Radulović, Marinković, P. Pavlović, A. Pavlović 3(1), Mađar, Mitrović, Matović 2, Atanasković 6(2), Erić 3, Vojvodić 4, Radulović 2(1).

ŽELEZNIČAR: Matović (1 odbrana), Kocić (9 odbrana, 1 sedmerac), Stošić, Bojan Radivojević 2, D. Stojanović, Stanojević, Petrović 2, Boris Radivojević, Ristić, Milosavljević 2, Anđelković, Spasić 8(3), A. Stojanović 6, Antić, Trkulja 3, Milovanović 3.

Semafor: 3:1(7), 4:4(9), 6:7(15), 11:10(23), 11:14(29), 15:21(37), 20:22(45), 22:25(51), 25:25(54).

Što bi rekla ona već pomalo izlizana fraza „jedan bod pišu, za drugim uzdišu“. „Želja“ ima za čime da žali, ali i zbog čega da bude srećan remijem u komšijskom deriju u Leskovcu. Kocić je tri sekunde pre kraja meča odbranio zicer sa krila Simiću i tako sprečio svoj matični klub da pobedi, što bi bilo nezasluženo, s obzirom na činjenicu da Dubočica nije vodila još od 24. minuta. Nišlije su u drugom poluvremenu imale i šest golova prednosti, napad za plus sedam, tako da ostaje žal što kući nisu donele ceo plen. Ipak, kada se sve sabere, u situaciji u kojoj se klub nalazi od početka ove kalendarske godine-peti uzastopni meč u plej-ofu bez poraza, to je podatak za respekt za ove „gladne“ momke.

Gosti su jako smušeno počeli utakmicu i samo zahvaljujući neverovatnim promašajima, Dubočica se nije ozbiljno „odlepila“ već na samom startu. Na 2:1, Atanasković je promašio sedmerac, Vojvodić kontru, pa onda i Matović sedmerac-odbranio mu je Kocić, onda je na 3:1 ponovo Vojvodić gađao stativu u zicer šansi i jasno je da je morala da usledi kazna za te promašaje. Milosavljević je sa dva vezana gola, ispostaviće se-svoja jedina na utakmici, poravnao na 3:3 i u narednih 20 minuta igraće se gol za gol, bez da je ijedan tim stvorio prednost veću od jednog pogotka. „Želja“ je prvi put poveo u 15. minutu (7:6), i sam je imao dosta promašaja (Milosavljević sedmerac, Stanojević dva šuta sa krila, Petrović zicer), ali je i dosta raznovrsno pogađao, a serijom 4:0, uz dva od ta četiri pogotka u situaciji sa igračem manje na terenu, u 29. minutu dolazi do 14:11. Smanjio je Nikolić, Milovanović pogodio sa 15 metara za 15:12, a Dubočica u poslednjih pet sekundi promašila još dva zicera i bilo je to sasvim zadovoljavajućih plus tri za goste pri odlasku na odmor.

Štaviše, Železničar je početkom drugog poluvremena uvukao rivala u svoj ritam, Spasić je realizovao dve kontre, Trkulja poogodio dva puta sa crte, serijom 5:1 Nišlije su stekle plus šest (21:15 u 37. minutu), a imale i šansu za sedam golova razlike, ali je Anđelković promašio sa krila i inicirao kontraseriju Dubočice 5:1. Bez povređenog Pavlovića, „Želja“ je imao dosta problema u organizaciji napada, posebno protiv duboke odbrane, sa jako isturenim Vojvodićem. Često se ulazilo u pasivu, Stojanović je praktično jedini preuzimao odgovornost. Dubočica se primicala, najbliže na 22:23 u 48. minutu. Koristeći period sa igračem, pa čak pola minuta i dva igrača više, Železničar se odvaja na 25:22 i činilo se da kontroliše situaciju, ali Antić je, blago rečeno, neoprezan, zarađuje isključenje, Atanasković realizuje dva vezana sedmerca, a Dubočica dolazi do izjednačenja 25:25 i, nakon promašenog sedmerca Đorđa Spasića, do prilike za vođstvo u 55. minutu.

Kocić se vratio na gol posle kraće pauze i odmah zabeležio odbranu, a Aca Stojanović na drugoj strani postigao pogodak, koji je, ispostavilo se, jedini gol Železničara u poslednjih 10 minuta meča! Pavlović je poravnao u 57. minutu i nakon toga su oba tima do kraja propustila po dva napada, s tom napomenom da je Kocić skinuo dva zicera sa krila, a „Želja“ je poslednja dva minuta igrao bez isključenog Marka Milosavljevića. Na kraju, komšije su podelile plen.

Reč trenera

ĐORĐE TEODOROVIĆ, ŽELEZNIČAR: -Za nas je, posle poraza od Metaloplastike u Kupu, bilo važno da ne doživimo još jedan poraz, što je, u ovakvoj sutuaciji u kakvoj je klub, podvig šta igrači rade! Utakmica je imala dva potpuna različita perioda, u prvom smo mi uspeli Dubočicu da uvučemo u onaj ritam koji mi želimo, sa velikim tempom, pred kraj nismo poštovali dogovore, ali je zalaganje igrača bilo takvo da je zasluženo krunisano jednim bodom. Fenomenalna odbrana Kocića je odlučila. Nije baš da mi je puno srce, ali sam zadovoljan da u Leskovcu nismo izgubili. Ovo je prava reklama za jug Srbije, da imamo ovakve dve ekipe. Čestitam kolegi Pejčiću, igraju izvrstan rukomet, napredak je evidentan. Da je bilo mogućnosti za publiku, bila bi puna hala i bilo bi još lepše, ali hajde da se nadamo nekim boljim vremenima da dolaze.

SAŠA PEJČIĆ, DUBOČICA: -Čestitam ekipi „Želje“, jednoj od najboljih u Srbiji. Mi smo, najiskrenije, žarko želeli pobedu, ali njihov kvalitet nam to nije dozvoljavao. Mi smo, bar, pokazali nešto novo, novi karakter ekipe da se vratimo sa minus šest, čak smo imali i šut za pobedu, ali mislim da je najrealniji ishod ovog susreta podela bodova. Velika je šteta što publika nije mogla da uživa u ovakvom meču, bio bi to pravi spektakl.