PLEJ-OF ARKUS LIGE ZA RUKOMETAŠE: RUDAR-ŽELEZNIČAR 24:34 (12:16)

Kostolac, 20. mart. Hal sportova. Bez gledalaca. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd). Sedmerci: Rudar 3(2), Železničar 5(4). Isključenja: Rudar 4, Železničar 10 minuta.

RUDAR: Vuković (7 odbrana), Stanković (6 odbrana, 1 sedmerac), D. Dimitrijević, Murina, Merdović, Tica 3, Savković, Panić 4, Ristić 4, Đukić, Đorđević, V. Dimitrijević, Milošević 3, Nedeljkov 3, Tatari, Nedeljković 7(2).

ŽELEZNIČAR: (Kocić 8 odbrana, 1 sedmerac), Matović (1 odbrana), Bojan Radivojević, Arizanović 2, Stanojević, Petrović 2, Boris Radivojević, Ristić, Milosavljević 7(3), Anđelković 2, Spasić 7, A. Stojanović 9, Antić, Trkulja, Milovanović 2(1), Pavlović 3.

Semafor: 1:5(6), 5:5(10), 7:8(16), 10:14(25), 14:22(39), 22:28(52).

Železničar se vratio na pobednički kolosek. Nakon tri uzastopna meča u plej-ofu bez trijumfa, u Kostolcu je ostvario svoj najubedljiviji na gostovanjima još od 13. marta 2018. godine. Slavio je potpuno rutinski, igrajući doziranom snagom-onoliko koliko je bilo potrebno protiv Rudara koji nije pružio gotovo nikakav otpor.

Nišlije su počele furiozno-sa tri kontranapada, prvim preko Anđelkovića i još dva preko Spasića za 3:0, a onda je Marko Milosavljević dodao dva gola za vođstvo od 5:1 u 6. minutu. Tu se, onda, desio jedini pravi pad u igri gostiju na čitavom meču-sa nekoliko vezanih grešaka i promašaja dozvolili su Rudaru seriju 4:0, čak i napad za vođstvo na 5:5, ali se domaćin spetljao u pokušaju da izvede kontru. Ponovo su krilni igrači Nišlija Spasić i Anđelković pokazali sigurnost (5:7), zatim Kocić brani sedmerac, ali odgovorio je Milošević sa dva vezana pogotka na prazan gol posle grešaka Ace Stojanovića i bilo je to (7:7 u 14. mintu) poslednje izjednačenje Kostolčana na utakmici.

Stojanović se razljutio i odveo svoj tim na plus tri, Spasić je bio veoma efikasan u prvom poluvremenu, Milosavljević je pogađao sedmerce, „Želja“ je u finišu prvog poluvremena stigao do pet, a na odmor odneo četiri gola prednosti. A onda, na početku drugog poluvremena, za razliku od nekih prethodnih slučajeva kada su umeli da sami protivnika „vrate u život“, rukometaši Železničara su postavili stvari na svoje mesto i serijom 5:0 za 22:14 u 39. minutu, uz po dva gola Pavlovića i Stojanovića, maltene rešili pitanje pobednika, do te mere, da je trener Đorđe Teodorović još tada povukao iz igre Pavlovića i Spasića i počeo da „meša karte“.

Železničar je dugo čuvao stečenu razliku, a raspucao se Aleksandr Stojanović, koji je u svom 40. nastupu za niški klub stigao do još jednog lepog jubileja-svog 100. gola u tekućoj sezoni u ARKUS ligi, pa je na kraju zasluženo zavredeo priznanje za igrača utakmice. Nekoliko dobrih poteza zabeležio je Petrović, zapaženu mini rolu, na oba dela terena, u finišu meča, imao je i Vlada Arizanović, a „Želja" je meč zaokružio serijom 4:0 za dvocifrenu razliku na kraju.