ARKUS LIGA ZA RUKOMETAŠE: RADNIČKI-ŽELEZNIČAR 27:25 (15:14)

Kragujevac, 6. marta. Dvorana „Jezero“. Bez gledalaca. Sudije: Branko Radaković i Nikola Bakmaz (Novi Sad). Sedmerci: Radnički 7(6), Železničar 5(4). Isključenja: Radnički 12, Železničar 12 minuta.

RADNIČKI: Gemaljević (12 odbrana, 1 sedmerac), Petrović, Stošić, Barudžić 8(4), Mutavdžić 3, Dobrosavljević, Kasalović 2, Knežević 2, Stevanović, L. Đerić 3, Stanojev 4(2), Bogdanović 2, S. Đerić, Utvić 1, Vuković 2.

ŽELEZNIČAR: Matović (1 odbrana), Stošić (1 odbrana), Kocić (6 odbrana, 1 sedmerac), Bojan Radivojević, Arizanović, Stanojević 1, Boris Radivojević, Ristić, Milosavljević 2(1), Anđelković 2, Spasić 5(2), A. Stojanović 6, Antić, Trkulja, Milovanović 5, Pavlović 4.

Semafor: 1:4(5), 5:6(14), 6:9(17), 11:13(27), 16:14(32), 21:21(47), 25:22(57).

Rukometaši Železničara doživeli su drugi uzastopni poraz u plej-ofu i već nakon tri kola sebe značajno udaljili iz borbe za pozicije u samom vrhu tabele. Nišlije su drugi put u tekućoj sezoni položile oružje u Kragujevcu, ovog puta, i pored igre koja se nikako ne može okarakterisati lošom, ipak, najviše zahvaljujući sopstvenim greškama, tačnije promašajima u odsudnim momentima. Prevagu su donele golmanske odbrane, a junak je ponovo bio sjajni Janko Gemaljević među stativama Radničkog, čija je ekipa slavila iako je bila rasterećenija imperativa osvajanja bodova i nastupila je bez jednog od najvažnijih šrafova-Miloša Prodanovića.

„Želja“ je odlično počeo utakmicu, čvrsto u odbrani, raznovrsno u napadu, već nakon manje od pet minuta vodio je sa 4:1, uz tri Kocićeve odbrane. Napadao je Radnički, smanjivao u par navrata na gol minusa, ali pogocima Spasića „Želja“ se ponovo odvaja na tri gola viška-8:5 i 9:6. Gemaljević je prve odbrane, i to tri vezane, zabeležio tek u 13. minutu, ali je time tek najavio blistavo veče, dok na drugoj strani trener Teodorović nije imao previše strpljenja za svog kapitena Kocića, pa ga je posle prvih olako primljenih golova, i to iz ruke desnog beka Đerića, poslao na klupu i u igru ubacio, najpre Stošića u završnici prvog, a kasnije i Matovića u prvoj polovini drugog poluvremena. Sva trojica zajedno nisu bila ni blizu Gemaljevićevog učinka.

Nišlije su igrale odlično u napadu, komandnu palicu preuzeli su Milovanović i Stojanović, koji su sa bekovskih pozicija bukvalno „crtali“ po golu domaćih, ali je odbrana popustila, pa su Kragujevčani disali za vratom. Završnicu prvog poluvremena obeležilo je nekoliklo vezanih, skupo plaćenih grešaka Veljka Stanojevića, na obe polovine terena, pa je Radnički svojim prvim vođstvom na utakmici zapravo otišao na odmor.

Gosti drugo poluvreme otvaraju promašenim zicerima Stanojevića i Trkulje, ali revija promašaja tek sledi. Nišlije su dosta dobro igrale u odbrani, zapravo su do završna dva minuta meča, kada je sve već bilo rešeno, primile svega pet golova iz igre u nastavku, ali su arbitri u prvih 15 minuta drugog dela sudili čak pet sedmeraca za domaćina. Igralo se gol za gol, Radnički bi uvek bio za korak ispred, pokušavši da prelomi dubokom odbranom, Železničar bi poravnavao. U 45. minutu, Kocić je Barudžiću odbranio sedmerac na 20:20 i Nišlije su imale dve jedine prilike da povedu u drugom poluvremenu, ali je najpre Milovanović izblokiran, a onda je Stanojević loše bacio kontru za Spasića.

Ključni period meča zbio se pri rezultatu 22:21 za Kragujevčane. Proteklo je bilo tačno 48 minuta igre, Spasiću je Gemaljević odbranio najpre sedmerac, a manje od 50 sekundi kasnije i čist zicer u kontranapadu. Zatim je Pavlović loše bacio loptu na crtu, a onda Stanojević imao još jedan čist zicer u kontri i šutirao je preko gola, da bi seriju „zaključio“ Pavlović, koji je srljao u kontranapad, otišao suviše iskosa i Gemaljević je i to odbranio. Sve se to zbilo u rasponu od skoro četiri minuta-„Želja“ se uspešno branio, ali uzalud, jer nije mogao da postigne gol.

Nešto kasnije, na 23:22, Aca Stojanović pogađa stativu, a raspoloženi Barudžić to kažnjava iz kontre. Na drugoj strani Spasić definitivno postaje tragičar pogodivši Gemaljevića iz još jednog čistog zicera sa pozicije krila i povratka više nije bilo.