SUPERLIGA ZA RUKOMETAŠE: POŽAREVAC-ŽELEZNIČAR 23:31 (17:17)

Požarevac, 25. marta. Hala KSC „Požarevac“. Gledalaca: 150. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd). Sedmerci: Požarevac 2(1), Železničar 5(2). Isključenja: Požarevac 6, Železničar 12 minuta.

POŽAREVAC: Živković, Janketić, Krstić, Stojković, Galfi 1, Marković 1, Veljković 2, Nikolić 3, Brojčin, Đorđijević 5, Čavaljuga 2, Marić 2, Stolić 3, Adamović, Todorović 4, Popović.

ŽELEZNIČAR: Lazić, Gemaljević, Zlatanović, Milovanović 2, Sretenović 6, Mađar, Krsmančić 3, Stanojević 1, Petković 2, Spasić 4, Jevtić 3, Mirić 5(2), Đukić 3, Vučković 2, Potkonjak.

Semafor: 2:1(7), 3:4(13), 8:8(22), 11:12(28), 17:17(37), 18:26(50), 21:30(55).

Rukometaši Železničara nisu imali milosti prema Požarevcu. Svojom petom uzastopnom prvenstvenom pobedom (31:23), prvom nakon osvajanja Kupa Srbije prethodnog vikenda u Novom sadu, Nišlije su „zapečatile“ sudbinu svog večerašnjeg domaćina, koji više nema ni teoretske šanse da izbori superligaški opstanak.

Dva potpuno različita poluvremena. Prvo je bilo toliko rezultatski izjednačeno, da nijedan od timova nije imao vođstvo veće od jednog gola razlike. „Želja“ je sedam, Požarevac šest puta bio u minimalnoj prednosti. Nišlije su zaigrale u kompletnom sastavu, za prvih osam minuta postigle su samo jedan gol, do poluvremena nisu uspele da materijalizuju prednost u kvalitetu, a onda su u nastavku dodale gas i, pri rezultatu 17:17 (37. minut), načinile seriju 9:1, imale i maksimalnih devet golova prednosti, da bi na kraju bilo plus osam za goste.

Najiskrenije, bilo je ovo odrađivanje posla. Nije ovo utakmica koja je nas mogla posebno da motiviše, a nije ni bilo potrebe za tim. Odigrali smo taman toliko da pobedimo i sačuvamo obraz, da se niko ne povredi, da svi dobiju šansu. Vrlo brzo ćemo zaboraviti ovo gostovanje-istakao je Josif Petković, trener Železničara, nakon utakmice.