SUPERLIGA ZA RUKOMETAŠE: ŽELEZNIČAR-RUDAR 37:22 (18:7)

Niš, 25. februara. Hala Čair. Gledalaca: 350. Sudije: Boban Blagojević i Branislav Đokić (Jagodina). Sedmerci: Železničar 1(1), Rudar 5(1). Isključenja: Železničar 12, Rudar 8 minuta.

ŽELEZNIČAR: Lazić (1 odbrana), Gemaljević (7 odbrana, 2 sedmerca), Zlatanović (9 odbrana, 2 sedmerca), Milovanović 3, Stankulić, Sretenović 3, Mađar, Krsmančić 3, Petković 1, Spasić 3(1), Mirić 3, Jevtić 9, Đukić 8, Vučković 3, Potkonjak 1.

RUDAR: Despotović (1 odbrana), Budović (8 odbrana), Tatari 2(1), Avramović, Vuković 4, Tica 1, Šukić 8, Murina 2, Mrvović, Inić, Đorđević 1, Nedeljkov 2, Božić, Merdović 2.

Semafor: 1:3(4), 5:3(8), 5:5(11) 13:5(25), 19:7(31), 26:12(42), 35:18(55).

Rudar iz Kostolca je platio ceh za dva uzastopna poraza rukometaša Železničara. Nišlije su „iskalile bes“ na nemoćnom rivalu, koji, kadrovski oslabljen, pre svih za svog prvog strelca Miloša Miloševića, u Čair nije ni stigao sa preteranim ambicijama. Na kraju, najubedljivija pobeda u dosadašnjem toku prvenstva za „Želju“ (37:22), koji je sada stigao na korak do toga da i matematički obezbedi plasman u plej-of.

Nakon mlakog ulaska u utakmicu u odbrani, a i malo nesnađeni na iznenađujuđu zonu rivala 4-2, prema Krsmančiću i Sretenoviću, domaći su gubili sa 3:1 u 4. minutu, a onda su, do 25. minuta, primili samo dva gola, i to oba u 11. minutu. To dovoljno govori o pristupu domaćih rukometaša, koliko su zategli u defanzivi, ali i o tome kakvo je poluvreme imao Dejan Zlatanović, čijih je svih devet odbrana zabeleženo kod teških šuteva rivala, dva puta kod sedmeraca. Iz takve defanzive, Nišlije su se rastrčale, konačno odigrale u prepoznatljivom stilu od jesenas, sevale su kontre u kojima su prednjačili Đukić i Jevtić, a serijom 8:0 za vođstvo 13:5 u 25. minutu, pitanje pobednika već je odavno bilo rešeno.

„Želja“ je na poluvreme otišao sa plus 11, Zlatanović je, prema ranije načinjenom planu, ustupio mesto među stativama Gemaljeviću, koji će takođe zaustaviti dva sedmerca, a Nišlije će, uprkos tome što se kod Rudara raspucao Željko Šukić (šest golova u driugom delu) sasvim rutinski privesti utakmicu kraju, podizavši razliku do maksimalnih 17 golova viška (35:18 u 55. minutu), predvođeni golgeterski raspoloženim Vladimirom Jevtićem. Tako su načinile lepu uvertiru za seriju mečeva koja ih očekuje u narednom periodu, čak četiri u naredne dve nedelje, još dve prvenstvene kod kuće, ali prva sledi u sredu protiv Mokre Gore u Zubinom Potoku.