KJUBIK AHILES-ŽELEZNIČAR  31:30  (11:17)

Boholt, 6. septembra-dvorana Sportskog kompleksa Damburg. Gledalaca: 500. Sudije: Milan Hajek i Karel Maho (Češka). Sedmerci: Kjubik Ahiles 9(6), Železničar 5(5). Isključenja: Kjubik Ahiles 4 minuta, Železničar 10 minuta.

KJUBIK AHILES: Alberts (13 odbrana), Meij, B. Lamers, Vertelares 3, Haeks 4, Kremers, Tasevski 2, Van Šie, Kitel 4(1), Vlkenborg 8(3), J. Lamers, Mroviec, Denert 1, D. Kedziora 5(2), B. Kedziora 3, Gijbels.

ŽELEZNIČAR: Jelovac, Porobić 4, Pavlović, Prokić, B. Stefanović 2, Dolić, Denić 3, Pernar, Mitrović, Mađar 3, Stojanović, Damnjanović 2, Pavlov 3, Petković 8(5), Zlatanović (15 odbrana, 3 sedmerca), Basarić 5.

Semafor: 2:0(2), 2:3(6), 5:6(12), 6:11(20), 8:16(28), 14:19(34), 20:23(41), 23:28(51), 25:30(54).

Rukometaši Železničara juriće minus od jednog gola u revanšu prvog kola EHF Kupa, protiv belgijskog Kjubik Ahilesa, pošto su poraženi u Boholtu u prvom mečusa 31:30 (11:17). Kao što sam rezultat govori, niški tim prikazao je dvasasvim različita lica, u prvom poluvremenu deklasirao je domaćina, a onda, neshvatljivim padom, dozvolio Ahilesu da preokrene i zabeleži istorijsku, prvu pobedu klubau evropskim takmičenjima.

Belgijanci su sa dva gola iz kontranapada iskoristili nervozan start Nišlija i poveli sa 2:0, ali golovima Mađara, Petkovića iz penala i Denića iz polukontre, „Želja“ preokreće i vođstvo više nije ispuštao sve do poslednjeg minuta utakmice. Sjajno je branio Zlatanović, skinuo nekoliko zicera, u napadu je Basarić igrao kapitenski, iznudio četiri penala u prvom poluvremenu, uz još dva gola i stoprocentan učinak. Sve sedmerce uspešno je realizovao Žarko Petković, dva puta na identičan, atraktivan način, lob udarcem. Iz minuta u minut, razlika u kvalitetu između dve ekipe, između dve škole rukometa, počela je da biva sve izraženija, Damnjanović je vezao par dobrih poteza, trener Đorđević stalno je menjao odbranu, čas 6-0, sa dugajlijama Stefanovićem, Mađarom i Damnjanovićem u sredini, čas 5-1 sa isturenim Andrijom Mađarom. Serijom 8:2 gosti stižu do velike prednosti (8:16 u 28. minutu).

Ipak, u nastavku sasvim druga slika na terenu. Odbrane Nišlija nigde nije bilo, Belgijani su se „razleteli“ po terenu i da nije bilo fantastičnog Dejana Zlatanovića, ko zna koliki bi minus Železničar doneo kući. Zlatanović je u nastavku meča skinuo 10 lopti, od čega tri sedmerca. Ipak, odličan je bio i njegov kolega na golu tima iz Boholta, Bjern Alberts. Uz domaćinsko suđenje i nekoliko spornih odluka, ali pre svega zbog slabog zalaganja Nišlija u odbrani i konfuzne igre u napadu, razlika se topila iz minuta u minut, da bi domaćin utakmicu završio serijom 6:0 i bukvalno prvim vođstvom još od početka utakmice ostvario pobedu.

Revanš meč igra se u niškoj hali Čair, 13. septembra od 18.30 časova. Karte, po ceni od 200 dinara, prodavaće se od ponedeljka.