Svemu dođe kraj, pa i nesvakidašnjoj seriji pobeda rukometaša Železničara. Definitivno je i njima broj 13 bio baksuzan, jer se trijumfalni niz u Superligi zaustavio nakon 12 uzastopnih recki. Nišlije su loše započele 2018. godinu, doživele prvi poraz u sezoni, a bodove je iz Čaira zasluženo odnela Metaloplastika (24:22), po ko zna koji put pokazavši da je tradicionalno najneugodniji gost u niškom hramu sporta.

Zaista je neverovatno da velikan iz Šapca, sa ovakvom ekipom, zauzima tek osmu poziciju na tabeli, pa je pitanje, bez obzira na činjenicu da su u Arsiću, Matičiću i Gojkoviću dobili kapitalna pojačanja, da li im i „skalp“ lidera može pomoći da se domognu plej-ofa. Na drugoj strani, u „Želji“ bi iz ovog poraza mogli da izvuku i dosta toga dobrog, da se malo očeliče, ne pomisle da su neravnjivi, a takmičarski on nema gotovo nikakav značaj. U sportu je nepisano pravilo da igraš onoliko koliko ti protivnik dozvoli, a Metaloplastika je ove večeri malo toga dozvolila Nišlijama, ali fakat je da je ovo bila njihova ubedljivo najslabija partija u sezoni, neprepoznatljiva u odnosu na ono što su pružali jesenas...

A počelo je tvrdo na obe strane, sa izuzetno jakim odbranama. To što su primili samo jedan gol iz igre za prvih 15 minuta, nije pomoglo domaćim rukometašima da steknu bilo kakvu prednost, jer im je, na čitavoj utakmici, jako škripalo u organizaciji pozicionog napada, gde se mnogo toga svodilo na individualne pokušaje i improvizacije. Serijom 3:0, Šapčani su preokrenuli na 7:5, predvođeni odličnim Gojkovićem, ali su pogoci Spasića i Đukića omogućili Železničaru da na poluvreme ode sa minimalnom prednošću, koja je čak mogla da bude i ubedljivija, da Arsić nije skinuo zicer u kontranapadu Vučkovića.

Ipak, što nije tada, domaći tim uradio je na početku drugog poluvremena. Ekspresni golovi Spasića i Jevtića doneli su Nišlijama najveću prednost na meču-12:9 i delovalo je da je igra brža, energičnija... Međutim, gosti su se vratili u egal, a kada su, novom serijom 3:0, okrenuli na 18:16, tačno na sredini drugog poluvremena, prednost do kraja više nisu ispuštali. Veliko iznenađenje predstavljao je mladi Milan Milić na poziciji desnog beka, Matičić je bio gotovo nepogrešiv (šest pogodaka u nastavku meča) i „zatrpavao“ je gol domaćih, pa je nekadašnji dvostruki prvak Evrope imao u 51. minutu (21:18) napad za plus četiri.

Nišlije su uložile i poslednji napor da makar ostanu neporažene, tri puta su, golovima Đukića, Jevtića i Spasića, prilazile na gol minusa, na kraju imale napad za izjednačenje, ali je najpre Arsić odbranio šut Krsmančića pod faulom, zatim je Sretenović pogodio prečku, pa je Brajović uz zvuk sirene “overio“ pobedu Metaloplastike.