SUPERLIGA ZA RUKOMETAŠE: JUGOVIĆ-ŽELEZNIČAR 29:37 (12:15)

Kać, 23. decembra. Hala "Hram". Gledalaca: 200. Sudije: Ivan Pendić i Ninoslav Veljković (Beograd). Sedmerci: Jugović 6(3), Železničar 2(2). Isključenja: Jugović 4, Železničar 6 minuta. Crveni karton (treće isključenje): Vladimir Jevtić u 51. minutu.

JUGOVIĆ: Vitas (2 odbrane), Andrić (8 odbrana), Milovanović, Vrgović 1, Karanović 1, Momčilović 1, Mladenović, Rodić 4, Bosnić 1, Marić 1, Žikić, Ranisavljević 11(2), Karan 3(1), Petrović 6.

ŽELEZNIČAR: Zlatanović (14 odbrana, 3 sedmerca), Lazić, Gemaljević, Pavlović, Sretenović 9, Mađar, Krsmančić 8, Petković 2, Spasić 3, Milutinović, Jevtić 2, Mirić 2(2), Đukić 11, Vučković, Barjaktarević, Milenković.

Semafor: 1:4(4), 4:8(13), 8:8(17), 10:14(26), 14:17(35), 14:21(39), 20:29(48), 27:34(55).

U sudaru lidera i fenjeraša na tabeli Superlige, ishod nije ni mogao da bude drugačiji od 12. uzastopne prvenstvene pobede rukometaša Železničara, koji na četrdesetodnevnu takmičarsku pauzu odlaze sa gotovo perfektnim skorom od 25 osvojenih, od mogućih 26 bodova.

Trener Josif Petković ništa nije prepuštao slučaju i od prvog do poslednjeg minuta na terenu je bio njegov najjači sastav. Nišlije svom rivalu nisu dozvolile niti jednom da povede, a jesu da samo dva puta izjednači na meču-na 8:8 i 9:9. Domaćina je “načeo” Sretenović za 0:2, Zlatanović je odbranio zicer i sedmerac za 1:4 već nakon tri i po minuta igre. Onda je na scenu stupio Milan Đukić, koji je još jednom odigrao na reprezentativnom nivou, potvrdivši status najboljeg strelca lige, a pogodak koji je postigao za 8:4, uhvativši u letu loptu koja se odbila posle odbrane golmana Andrića, i poslavši je u mrežu, ušao bi u izbor najlepših i da je reč o Ligi šampiona. “Želja” je u tom intervalu imao i napad za plus pet, ali je serijom grešaka, ujedno razbranivši Andrića na golu Kaćana, dopustio rivalu da načini seriju 4:0 i vrati se u utakmicu. Domaćina je predvodio raspoloženi levoruki bek Stefan Ranisavljević. Ipak, upravo je pomenuti Đukić nastavio da rešeta protivničku mrežu, postigao četiri gola u seriji Nišlija od 5:1, za vođstvo 14:10 u 26. minutu i, uz asistenciju odličnog Krsmančića, ali i Zlatanovića, koji je u prvom poluvremenu odbranio tri sedmerca, odvodi lidera na odmor sa sigurnom prednošću od 15:12.

U nastavku su stvari došle na svoje mesto. Jevtić je promašio dva zicera u uvodnom delu drugog poluvremena, ali se raspucao Stevan Sretenović. Igra se, obostrano, maksimalno ubrzala, što je više odgovaralo spremnijoj gostujućoj ekipi, pa su pljuštale kontre preko Spasića i Đukića, a još u 38. minutu bilo je sedam razlike za Železničar, što je prednost koja je rutinski sačuvana do samog kraja. Zanimljivo je da su trojica igrača u gostujućem timu, Đukić, Sretenović i Krsmančić, postigla, zajedno, samo gol manje od čitave ekipe Jugovića.