Niš, 16. decembar. Hala Čair. Gledalaca: 500. Sudije: Zdravko Crnjanski i Milenko Alimpić (Bačka Palanka). Sedmerci: Železničar 3(3), Obilić 5(4). Isključenja: Železničar 8, Obilić 8 minuta.

ŽELEZNIČAR: Lazić (1 odbrana), Gemaljević (1 odbrana), Zlatanović (9 odbrana, 1 sedmerac), Mitić, Pavlović, Sretenović 4, Mađar, Krsmančić 5, Petković, Spasić 4(1), Milutinović, Jevtić 7, Mirić 8(2), Đukić 6, Vučković, Barjaktarević.

OBILIĆ: Radović (8 odbrana), Radovanović (2 odbrane), Nikolić, Živković 6(1), Alavanja, Ćorović 6(2), Aničić 5, Biočanin 1, Miljaković 1, Pavić 3(1), Teodorović 4, Jestrović, Antić 3, Đorđević 1, Ivošević 1.

Semafor: 2:3(3), 7:3(10), 9:7(15), 17:9(26), 22:17(36), 29:22(48), 33:27(55).

Rukometaši Železničara “zatvorili su krug”. Jedanaestom uzastopnom prvenstvenom pobedom učinili su i ekipu Obilića svojom ovosezonskom “mušterijom” i sada više nema ekipe u Superligi koju nisu savladali u tekućem prvenstvu.

Trijumf za oproštaj od niške publike za 2017. godinu od 34:31 mnogo je, mnogo ubedljiviji nego što pokazuje konačan rezultat i mogao je da se nasluti još pre početka meča, pošto su gosti doputovali bez svog najboljeg igrača, aktuelnog reprezentativca Srbije Stefana Ćirića, a njihov drugi udarni bek Milan Ćorović prvu polovinu prvog poluvremena presedeo je na klupi.

U takvoj konstalaciji snaga, gosti su tri puta minimalno vodili na samom početku, a onda je usledila serija domaćih od 5:0. Dakle, u 9. minutu bilo je 7:3, a čak pet golova za Nišlije postigao je razigrani Vladimir Jevtić. Podatak da je tek u 14. minutu “Želja” postigao prvi gol sa bekovskih pozicija (Sretenović), dovoljno pokazuje kakav se rukomet igrao. Zlatanović je briljirao na golu, sakupio sedam intervencija već za pola poluvremena, odbrana ispred njega bila je čvrsta i agresivna i svaku osvojenu loptu domaći igrači pretvarali su u brze kontranapade, preko Jevtića, Đukića, Spasića i, pre svega, Mirića. Kada je, pri rezultatu 10:7 u 18. minutu, Železničar ostao sa dva igrača manje u polju, pa u toj situaciji nije primio nijedan, a uspeo je da postigne jedan gol, bilo je jasno u kom smeru ide utakmica. Ubrzo je razlika dostigla maksimalnih osam golova (17:9), a redove gostiju uspeo je malo da poveže, svojim ulaskom u igru, Milan Ćorović, za 19:13 pri odlasku na odmor.

U nastavku je trener Josif Petković povukao ručnu, Zlatanović nije više branio, ali ekipa je primila nedopustivih 18 golova za poluvreme. Igralo se gol za gol, razlika se kretala između pet i sedam. Krsmančić je rutinski vodio ekipu ka mirnoj pobedi, Đukić stigao do svog ovosezonskog golgeterskog proseka, čak se u samom finišu i povredio, a tada je gostima dopušteno da zatvore meč serijom 4:1, pa je konačan ishod neusklađen sa realnim dešavanjima na terenu.