SUPERLIGA ZA RUKOMETAŠE: ŠAMOT-ŽELEZNIČAR 26:27 (13:14)

Aranđelovac, 18. novembra. Dvorana „Šumadija“. Gledalaca: 1000. Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad) i Aleksandar Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Šamot 4(3), Železničar 5(5). Isključenja: Šamot 6, Železničar 4 minuta.

ŠAMOT: Đorđević (11 odbrana), Milićević, Ilić 4 (3), Ranković 2, Radosavljević, Praščević 3, Glišić 3, Bešir, Tomić, Pomić 5, Milinić 4, Živković 4, Stojković 1, Mitrović.

ŽELEZNIČAR: Gemaljević (3 odbrane), Zlatanović (9 odbrana, 1 sedmerac), Lazić, Mitić, Pavlović, Mađar, Padežanin 1, Krsmančić 8, Petković 1, Spasić 5, Jevtić 2, Mirić 5 (5), Milošević 1, Đukić 4, Vučković, Barjaktarević.

Semafor: 2:6(8), 7:11(21), 12:11(27), 13:17(34), 15:19(37), 19:19(41), 22:21(45), 25:24(55), 25:27(58).

„Željinoj“ seriji, definitivno, nema kraja. To je sada već niz od sedam veličanstvenih uzastopnih pobeda, za debelo učvršćenu lidersku poziciju, jer su prvi pratioci kiksirali u 8. kolu, pa Nišlije sada imaju četiri boda više od drugoplasirane Crvene zvezde, a čak šest od Partizana, prvog ispod crte plasmana u plej-of.

Ipak, ova, sedma recka u nizu ubedljivo je najteže upisana, kako zbog samog toka utakmice, zbog toga što su izabranici Joške Petkovića nastupili pred „najvrelijom“ domaćinskom atmosferom u dosadašnjem toku prvenstva, tako, pre svega, zbog činjenice da su još u petom minutu ostali bez Miloša Padežanina, koji se teže povredio, što se i te kako odrazilo na igru lidera Superlige.

Ne baš odmah, jer je početak Nišlija bio furiozan, pet različitih strelaca postiglo je prvih pet golova, četiri kontre za prvih šest pogodaka i vođstvo 6:2 u osmom minutu, a već u 12. bilo je maksimalnih plus pet (8:3). Međutim, kako je vreme odmicalo, „Želja“ je sve teže igrao u napadu, domaći su maksimalno zaoštrili u odbrani, publika se aktivirala, pa je veliki pad u igri Nišlija Šamot iskoristio serijom 6:1 i, dva minuta pre kraja prvog poluvremena, stigao do svog prvog vođstva još od onog početnog-13:12. Ipak, Mirić je precizan sa penala, a sjajni Mladen Krsmančić, koji je na svojim plećima nosio kompletan teret bekovske postave u prvom poluvremenu, pogađa za minimalno vođstvo na poluvremenu, baš kao i šest dana ranije protiv Crvene zvezde.

Nišlije i drugo poluvreme otvaraju odlično, serijom 3:0 stiču četiri gola viška, ali ponovo dolazi do oscilacija u igri i Šamotu ne treba puno da, predvođen Lomićem i Milinićem, najpre izjednači-19:19 bilo je u 41. minutu, a onda i da ponovo povede-21:20 tačno na sredini drugog dela igre. Usledila je rezultatska klackalica, timovi su se smenjivali u minimalnom vođstvu i bilo je jasno da se ulazi u dramatičan finiš. Aranđelovčani su igrali odbranu na ivici grubosti, koju su Nišlije jako teško probijale, ali se ni „Želja“ nije dao na drugoj strani, pa između 48. i 54. minuta nije viđen niti jedan gol.

Kad je teško, tu je Krsmančić! U tu rečenicu staje srž ove pobede Nišlija, pa je svojim osmim pogotkom sjajni bek izjednačio na 24:24. Na tačno šest minuta pre kraja, dosuđen je sedmerac za domaćina, Zlatanović je zaustavio pokušaj Ilića, kome se lopta odbija pravo u ruke i on dovodi Šamot u, ispostaviće se, poslednje vođstvo na meču-25:24. Fiiniš je pripao „Željinim“ levim krilima, pošto je Mirić dva puta bio nepogrešiv sa sedmerca, a između toga pogodio je i Spasić, što je, uz jednu sjajnu odbranu Gemaljevića, donelo Nišlijama ohrabrujućih 27:25 na ulasku u poslednja dva minuta.

Lomić je postigao pavu golčinu, pogodio same rašlje za 26:27, na drugoj strani Đorđević brani pokušaje Jevtića i Đukića. Šamot je krenuo u napad za izjednačenje, ali je, 10 sekundi pre kraja, Živković šutirao preko gola iz desnog ugla i „Želja“ je, nekako, iščupao pobedu na ovom teškom gostovanju.