Rukometaši Železničara dobili su i drugu kontrolnu utakmicu u sklopu priprema za novu sezonu, a prvu koju su, u renoviranom sastavu, odigrali pred svojim navijačima. U hali Čair, savladan je kruševački Napredak sa 35:28 (19:19). Izabranici Miroslava Đorđevića prikazali su dva lica, pošto su očajno počeli meč, gubili sa 5:1 u šestom, 8:3 u 10. minutu, primivši mnogo „lakih“ golova iz polukontri i brzog centra. Prvi put su izjednačili (15:15) tek u 24. minutu, a na odmor otišli sa nedopustivih 19 golova u sopstvenoj mreži.

Ipak, u nastavku su stegli u odbrani, napravili seriju 7:0, prvi gol primili tek u 43. minutu i to iz sedmerca, tako da je razlika u kvalitetu u odnosu na ekipu, koja je proletos ispala iz Superlige, došla do izražaja.

ŽELEZNIČAR: Zlatanović (11 odbrana, 2 sedmerca), M. Stojanović (2 odbrane), Prokić, Stanko Dimitrić 2(1), Pavlov 8(1), Porobić 3, Petrović, Pernar 2, Denić 1, Stefanović 2, Damnjanović 6(2), Mađar 1, N. Stojanović, Mitrović, Pavlović 2, Slobodan Dimitrić 3(1), Davor Basarić 5, Dolić, Dušan Basarić.

NAPREDAK: Radošević (12 odbrana), Đorđević (2 odbrane), Mihajlović 5, Marković 2(1), Savić, Radojević 1, Zubić 6(2), Grozdić 6(1), Simić 4, Andrejić 2, Radović 2.

Sedmerci: Železničar 5(5), Napredak 7(4). Isključenja: Železničar 16, Napredak 10 minuta.

Rukometaše Železničara od ponedeljka do srede očekuje učešće na tradicionalnom turniru u Blacu, a prvi rival, u ponedeljak od 17.30 časova, biće Topličanin.