ŠESNAESTINA FINALA ISTOČNE GRUPE KUPA SRBIJE: ŽELEZNIČAR-ALEKSINAC 34:29 (16:15)

Niš, 7. novembra. Hala Čair. Gledalaca: 100. Sudije: Jovan Cvetković i Luka Petrović (Niš). Sedmerci: Železničar 1(0), Aleksinac 2(2). Isključenja: Železničar 8 minuta, Aleksinac -.

ŽELEZNIČAR: Lazić (11 odbrana), Gemaljević (14 odbrana), Mitić 6, Pavlović 3, Mađar 2, Krsmančić, Spasić 3, Milutinović, Jevtić 2, Mrdaković 4, Mirić 3, Milošević 2, Đukić 3, Vučković, Barjaktarević 6, Milenković.

ALEKSINAC: Mitrović ( 1 sedmerac), Milosavljević (9 odbrana), Nisić, Vasić 2(1), Ristić, Jovanović 9, Đorđević 4, Kostić, Stoiljković, Trivunac 4(1), Stevanović, Milinčić 4, Mandić, Živanović, Stojanović 6.

Semafor: 4:3(9), 5:8(16), 9:12(23), 15:14(29), 20:21(40), 29:25(51), 29:27(55).

Lepo je videti da se Železničar ponovo podigao do te mere da najveći deo ovakve utakmice može da odigra sa potpuno rezervnom postavom, ipak, tek ulaskom u igru većine članova startne postave (Zlatanović, Padežanin i Petković nisu ni bili u sastavu), u poslednjih 13 minuta, stvari su došle na svoje mesto, pa je „Želja“ slavio očekivanu pobedu nad Aleksincem, u meču šesnaestine finala istočne grupe Kupa Srbije-34:29.

Predvođen svojom nekadašnjom decom, raspucanim Nikolom Jovanovićem (sedam od svojih devet golova postigao u prvom poluvremenu) i Nikolom Stojanovićem na desnom krilu, Aleksinac je vodio većim delom prvog poluvremena. Odlično su branili golmani, Gemaljević sakupio devet odbrana za 15 minuta, kao i Marko Milosavljević na drugoj strani. Gosti su imali i tri gola prednosti u prvom delu, a poslednji put su bili u prednosti na 22:21.

Pri rezultatu 15:13, trener Josif Petković, nezadovoljan onim što su njegovi rukometaši do tada pokazali, u igru je ubacio Krsmančića, Vučkovića, Spasića, Đukića i Jevtića, a oni su, uz pomoć odličnog Lazića na golu, meč rutinski priveli kraju, ne dopustivši bilo kakvo izenađenje.