PLEJ-OF ARKUS LIGE ZA RUKOMETAŠE: ŽELEZNIČAR-METALOPLASTIKA 36:27 (16:16)

Niš, 27. marta. Hala Čair. Bez gledalaca. Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad) i Aleksandar Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Železničar 1(1), Metaloplastika 4(2). Isključenja: Železničar 4, Metaloplastika 8 minuta.

ŽELEZNIČAR: Kocić (15 odbrana, 1 sedmerac), Matović, Stošić, Arizanović 2, Stanojević 1, Petrović 1, Boris Radivojević, Ristić, Milosavljević 6, Anđelković 4, Spasić 5, A. Stojanović 7, Antić, Trkulja 3, Milovanović 7(1), Pavlović.

METALOPLASTIKA: Bomaštar (6 odbrana), Radisavljević (1 odbrana), Dodić 4, Vorkapić 1, Jevtić, Pisarić 4(2), Srdanović 2, Mirković 1, Milovanović, Antonijević 1, Ivanić 2, Mitrović 4, Miljković, Babić 5, Todorović 3, Došen.

Semafor: 5:3(7), 8:8(15), 10:12(21), 15:16(28), 23:17(38), 28:19(43), 32:25(53).

Velika pobeda rukometaša Železničara u, kada se u obzir uzmu sve okolnosti, verovatno najboljoj partiji ove sezone. Nišlije nisu sebi dozvolile treći uzastopni meč na domaćem terenu bez trijumfa. Savladale su ekipu koja je do ovog kola imala maksimalan učinak u plej-ofu, koja je pre nekoliko dana odigrala egal utakmicu sa Tatranom iz Prešova, učesnikom Lige Evrope, i to tako što su svih devet golova razlike stekli u drugom poluvremenu, kada su bili lišeni usluga svog prvog srednjeg beka Aleksandra Pavlovića, kao i njegove prve alternative Bojana Radivojevića, koji zbog povrede nije ni bio u sastavu...

Prvo poluvreme bilo je baš onakvo kakvo se i očekivalo-dinamično, izjednačeno, sa obostranim forsiranjem brze igre. Na krilima sjajnog Kocića, koji je utakmicu otvorio sa četiri uspešne intervencije, „Želja“ je poveo sa 5:3, imao čak i napad za plus tri, ali je na drugoj strani Babić bio nerešiva enigma-iznuđivao je sedmerce uz po koji gol i tačno na sredini prvog poluvremena bilo je 8:8, baš onoliko koliko će biti i u drugih 15 minuta ovog dela igre. Briljirao je Đorđe Spasić, postigao svih svojih pet golova do odlaska na odmor, bez promašaja, ali su Nišlije zapale u malu krizu u napadu, baš u periodu kada se povredio Pavlović, pa je Metalolastika imala i dva gola viška (12:10 u 21. minutu), ali levoruki igrači Stojanović i Anđelković vraćaju domaćina u igru. Šapčani su promašili dva sedmerca, Kocić je prvo poluvreme zatvorio još jednom sjajnom odbranom i na odmor se otišlo u potpunom egalu.

Tako će biti i nakon prva dva napada u drugom poluvremenu-17:17, a onda će ekipa Đorđa Teodorovića, serijom 6:0 za šest minuta, praktično rešiti utakmicu. Ako Marko Milosavljević u prvom poluvremenu nije postigao ni gol, u drugom se poigravao sa rivalom i zabio svih šest. Veoma važnu ulogu u ključnom periodu meča imali su i rukometaši koji su prošlog leta u „Želju“ stigli upravo iz Metaloplastike-Stefan Trkulja i Vladan Arizanović. Veliki teret u organizaciji igre preuzeo je Aca Stojanović, koji je bio veoma raspoložen ove večeri, Kocić je nastavio da briljira na golu i razlika je rasla do devet golova (28:19 i 29:20), baš na sredini drugog poluvremena, a sa toliko je meč i završen. Vuković je tada već na teren poslao svoju „mlađariju“, u samom finišu i Teodorović je povukao sa terena neke od svojih glavnih aduta, ali, iako su gosti spustili minus na šest golova, zahvaljujući raspucanom Milovanoviću na kraju je bilo devet golova razlike.