PLEJ-OF ARKUS LIGE ZA RUKOMETAŠE: ŽELEZNIČAR-DUBOČICA 29:24 (15:13)

Niš, 20. februara. Hala Čair. Bez gledalaca. Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovica) i Srđan Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Železničar 3(2), Dubočica 5(1). Isključenja: Železničar 12, Dubočica 2 minuta.

ŽELEZNIČAR: Kocić (6 odbrana, 2 sedmerca), Matović, Bojan Radivojević, D. Stojanović, Arizanović, Stanojević 2, Petrović 1, Boris Radivojević, Milosavljević 8, Anđelković, Spasić 6(2), A. Stojanović 2, Antić, Trkulja 2, Milovanović 6, Pavlović 2.

DUBOČICA: Gašić (7 odbrana, 1 sedmerac), Zlatanović (4 odbrane), Cvetković 4, Nikolić 4, Radulović 3(1), Marinković, A. Pavlović, Mađar, Denić, Mitrović, Džunić, Matović 4, Atanasković Erić, Vojvodić 6, Radović 3.

Semafor: 0:2(5), 2:4(8), 6:4(15), 12:6(23), 13:11(27), 19:15(36), 24:16(44), 27:23(55).

Tamo gde je stao u preliminarnom delu prvenstva-u B grupi, Železničar je nastavio u plej-ofu ARKUS lige. Sigurna pobeda u komšijskom derbiju nad Dubočicom 29:24, kao jedan lep zalet za ono što Nišlije čeka u nastavku takmičenja, a pre svega kao uvertira za okršaj sa sedmostrukim uzastopnim šampionom Srbije, već u petak u Čairu, u direktnom prenosu na javnom servisu...

Bilo je mnogo dobrih strana u „Željinoj“ partiji na ovom meču. Za pohvalu je, pre svega, borben i odgovoran pristup, posebno u odbrani. Nišlije su morale da prebrode dva ozbiljna izazova ove subote-prvo, dva vezana isključenja, dakle ukupno četiri minuta sa igračem manje u uvodnoj fazi meča, kada je Dubočica povela sa dva gola prednosti i drugo, povredu organizatora igre Aleksandra Pavlovića, zbog koje je bio van terena od 25. do 46. minuta. To je, opet, imalo i drugu stranu medalje-bekovsku postavu sa trojicom dvometraša, koju je bilo jako lepo videti na terenu i koja je, zajedno, postigla 10 od „Željinih“ 14 golova u drugom poluvremenu. Marko Milosavljević i Nemanja Milovanović zajedno su postigli 14 golova ove večeri, maltene polovinu pogodaka svog tima. Prvi je potvrdio reprezentativni potencijal, a drugi da će njegov povratak iz Grčke predstavljati veliko pojačanje za ekipu trenera Đorđa Teodorovića. Ono jedino što nije valjalo jesu blagi padovi u igri u oba poluvremena, kada je Železničar dozvolio gostima da se spuste sa šest na dva gola minusa u prvom i sa devet na četiri uz napad, u drugom poluvremenu, a takve oscilacije neki ozbiljniji protivnik neće propustiti da kazni.

Treba napomenuti i da je Dubočica nastupila nekompletna, a najveća promena dogodila se u organizaciji igre. Umesto povređenog Andrije Atanaskovića, koji je već godinama „srce“ tima Leskovčana, na poziciji srednjeg beka nastupio je Janja Vojvodić, najnovije pojačanje sa iskustvom „članstva“ u redovima dostrukog prvaka Ervrope Vardara, koji je potvrdio raskošan talenat, ali je u njegovoj igri evidentna velika pauza iz koje se vraća. Železničar je taj početni „grč“ razbio relativno brzo, već na samom startu meča. Četiri vezana minuta sa igračem maje, kao posledica neopreznih startova Trkulje i Stanojevića, dovela su do dva primljena pogotka na prazan gol i dva gola prednosti za Dubočicu. U toj početnoj nervozi prednjačio je Marko Milosavljević, koji je u prvih deset minuta već imao tri promašaja i jednu loptu bačenu u aut, ali kada je, na 2:4, Kocić odbranio sedmerac Matoviću, kao da je „kliknulo“ u domaćem taboru. Usledila je serija 4:0 i kontrola meča više nije ispuštena iz ruku. Dubočica je na 7:6 u 18. minutu poslednji put prišla na manje od dva gola zaostatka, usledila je još jedna mini serija Nišlija od 5:0 za ubedljivih 12:6 u 23. minutu. Milosavljević se probudio, Spasić bio raspoložen u prvom poluvremenu, a obojica sjajna u odbrani tokom čitavog meča, videlo se koliko se Milovanović uželeo takmičarskih utakmica. Ipak, Nišlije su bespotrebno brzale pri velikom vođstvu i, sa nekoliko tehničkih grešaka u napadu, dozvolile Dubočici da se „lakim“ golovima primakne i na odmor ode sa veoma aktivnim rezultatom-15:13.

Početak drugog poluvremena bio je pravi, domaćin postiže tri vezana gola, od toga dva Milovanović, na drugoj strani Leskovčani su promašili i treći sedmerac (ukupno četiri na meču), Milosavljević je radio šta je hteo u igri jedan na jedan, probudio se i Stojanović. Na 21:15, Nišlije su tek iz četvrtog pokušaja, posle nekoliko promašenih zicera, stigle do plus sedam, a ubrzo i do devet golova prednosti-25:16. Onda je opet usledila serija isključenja domaćih. Leskovčani su „flasterisali“ Milosavljevića, protnuli dve lopte na crtu do Cvetkovića, razbranio se Gašić, a Vojvodić je pogodio nekoliko šuteva i Teodorović je bio prinuđen da na gol vrati Kocića, koga je pretodno već bio izveo iz igre i šansu pružio Matoviću, pa da traži tajm-aut na 27:23, nakon čega je Spasić promašio i gosti su imali napad da se spuste na minus tri. Pobeda „Želje“, naravno, nije bila ugrožena, ali je Kocić, za svaki slučaj, odbranio dve lopte i uveo meč u mirnu završnicu.