ARKUS LIGA ZA RUKOMETAŠE: ŽELEZNIČAR-OBILIĆ 33:26 (16:13)

Niš, 6. februara. Sala OŠ “Miroslav Antić”. Bez gledalaca. Sudije: Dušan Cvetković i Igor Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Železničar 1(1), Obilić 7(1). Isključenja: Železničar 10, Obilić 6 minuta.

ŽELEZNIČAR: Kocić (18 odbrana, 4 sedmerca), Stošić (1 odbrana), Matović, Bojan Radivojević 1, D. Stojanović, Arizanović, Stanojević 4, Petrović 3, Boris Radivojević 2, Milosavljević 4, Spasić 6(1), Đorđević 1, A. Stojanović 5, Antić 1, Trkulja 1, Pavlović 5.

OBILIĆ: Dražić 1 (14 odbrana), Radović, Savić 5, Topalović 2, Jedoskić, Jovanović, Teodorović 2, Knežević 1, Popović 4, Vuković, Turudić 2, Stanisavljević 4, Antić 1(1), Ivošević 2, Tasić, Krnjajac 2.

Semafor: 3:1(5), 5:5(8), 7:7(11), 12:7(20), 16:14(31), 19:14(35), 23:17(43), 24:22(48), 28:22(50).

Železničar je osvojio B grupu ARKUS lige. U 14 kola prikazao je najviše, praktično je od petog bio lider, iako je sebi dozvolio da Metaloplastika prethodnih mesec i po dana formalno provede na prvom mestu zbog gol-razlike, ali na kraju je presuđivao bolji međusobni skor i Nišlije su “presekle vrpcu”. E sad, to prvo mesto trajalo je jedan dan, jer se svi rezultati brišu i u plej-ofu se kreće od nule. A tamo će, baš zahvaljujući ovoj poziciji, Železničar startovati sa dva uzastopna domaćinstva.

Nišlije su protiv Obilića zabeležile treći trijumf u osam dana, iako se čini da ni u jednoj od te tri utakmice nisu bile blizu maksimuma svoje forme. Po ko zna koji put se pokazalo da je ovakve utakmice najteže igrati, u kojima je pobednik unapred poznat, a takmičarski značaj gotovo da ne postoji. Praktično je samo trebalo odraditi ovih 60 minuta, a prevagu je doneo raspoloženi kapiten domaćih Miroslav Kocić, kome je, očito, prijala pošteda da ne putuje u Aranđelovac minule srede. Među 18 uspešnih intervencija, odbranio je čak četiri sedmerca, a neverovatan je podatak da su gosti promašili još dva pride-ukupno šest.

Obilić je vodio samo sa 1:0, “Želja” je okrenuo na 3:1 uz već tada tri odbrane Kocića, ali je Stanojević promašio zicer i kontru, nedugo zatim i treći šut, pa je Obilić uspeo da izjednači na 5:5, 6:6 i 7:7, kojom prilikom je imao dva napada za novo vođstvo, ali je kapiten domaćih bio izuzetan, dešavalo mu se da odbrani sedmerac, pa zicer na odbijenu loptu-ukupno 13 odbrana u prvom poluvremenu. Bio je to period od 10 minuta bez primljenog gola domaćih, uz seriju 5:0 i tri gola Ace Stojanovića, kao i promašen zicer Milosavljevića da dodatno poveća taj niz uzastopnih golova svog tima. Treba pohvaliti i gostujućeg čuvara mreže Dražića, koji je pružio više nego solidnu partiju. Gosti su igrali potpuno rasterećeno i uspeli su sa dva vezana pogotka u poslednjem minutu prvog poluvremena da se primaknu na minus tri, a onda na samom početku drugog dela i na dva gola zaostatka-16:14.

Kada god bi samo malo dodao gas, “Želja” bi odbijao nalet rivala, tako i tada mini-serijom 3:0, uz dva gola Veljka Stanojevića, koji je u drugom poluvremenu imao nekoliko prilično atraktivnih poteza, posebno onaj kada je postigao 31. gol Železničara cepelinom iza leđa. Bilo je 23:17, ali ni tada nije moglo bez oscilacija. “Vitezovi” su načinili seriju 5:1, predvođeni Popovićem i Savićem, prišli na 24:22, koristeći dva minuta sa igračem više, ali već u naredna dva minuta, samo za nijansu pojačavši odbranu, Železničar pravi seriju 4:0, uz po dva pogotka Spasića i Pavlovića. I tako, baš kao i koji dan ranije protiv Šamota, ispada da je konačna razlika i najveća na utakmici, a postavio ju je, eto i malo simbolike, svojim debitantskim golom u prvom timu, osamnaestogodišnji Ognjen Đorđević.

Reč trenera

MARKO PAVLOVIĆ, OBILIĆ: -Čestitke Železničaru na pobedi i plasmanu u plej-of, ništa drugo nisam očekivao pre početka lige. Ja sam uživao u ovoj utakmici, trudili smo se da što bolje pariramo. Ja vidim određeni pomak u našoj igri, to dobija neke obrise koje bih ja voleo, da imamo prepoznatljiv stil. Izgubili smo od kvalitetnijeg protivnika, ali se nismo obrukali. Nadam se da ćemo, ako ovako nastavimo, obezbediti opstanak.

ĐORĐE TEODOROVIĆ, ŽELEZNIČAR: -Nije lako igrati ovakve utakmice. Protivnik dođe da se nadigrava, mi igramo u periodima, na kraju razlika ipak bude odraz kvaliteta. Treba naći one stvari koje su pozitivne, a nije ih malo. Završili smo ovaj prvi deo takmičenja na prvom mestu, bilo smo, kako god se okrene, bolji od svih ostalih ekipa i za to treba čovek da se raduje i da bude ponosan. Ja se zahvaljujem mojim momcima na trudu, radu i takvom rezultatu i nadam se da ćemo sledeće dve nedelje iskoristiti da bismo izgledali još bolje na terenu. Prvo kolo odmah komšije iz Leskovca, biće strašan meč, odmah posle toga nam dolazi Vojvodina. Ja imam neverovatnu veru u ovu ekipu i nadam se da ćemo u plej-ofu uspeti da iznenadimo sve, čak i one koji nas nisu tipovali ni za kakav dobar rezultat, tako da imamo dodatni motiv. Obiliću bih poželeo puno sreće u daljem takmičenju, ne sumnjam da će kolega ukomponovati ovaj miks mladosti i iskustva i da ćemo se videti u ARKUS ligi i sledeće sezone.