ARKUS LIGA ZA RUKOMETAŠE: ŠAMOT-ŽELEZNIČAR 23:30 (13:12)

Aranđelovac, 3. februara. Dvorana „Šumadija“. Bez gledalaca. Sudije: Dušan Cvetković i Igor Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Šamot 8(5), Železničar 8(6). Isključenja: Šamot 8, Železničar 16 minuta. Crveni karton: Trkulja (Železničar) u 60. minutu.

ŠAMOT: Ž. Ilić (15 odbrana, 1 sedmerac), Maksimović, Mitrović, Preković, Marić, N. Ilić 3(2), Ranković 2, Avramović 1, Radosavljević 3, Živojinović, Jovanović 5, Krejović, Dragutinović 4 (3), Vuković 1, Milinić 1, Živković 3.

ŽELEZNIČAR: Matović, Stošić (13 odbrana, 2 sedmerca), Bojan Radivojević 1, D. Stojanović 1, Arizanović 2, Stanojević 2, Petrović 1, Boris Radivojević 2, Milosavljević 5(2), Spasić 4(3), Đorđević, A. Stojanović 5, Egić, Antić, Trkulja 1, Pavlović 6(1).

Semafor: 5:0(5), 8:3(11), 11:9(21), 13:10(27), 14:13(32), 17:17(40), 18:21(46), 19:24(52).

Pobeda rukometaša Železničara kojom su prekinuli neugodan niz od tri uzastopna poraza u gostima, ali su i stigli na korak do osvajanja prvog mesta u B grupi. To će ostvariti ukoliko u subotu od 18.30 časova u sali Osnovne škole “Miroslav Antić“ pobede ekipu Obilića, što bi trebalo da bude samo formalnost.

A delovalo je da će se istorija ponoviti, Nišlije su, baš kao i pre okruglo godinu dana na istom mestu, sramotno počele utakmicu, gubile sa 5:0 nakon manje od pet minuta igre! Isporamšivali su se gosti, bolje rečeno Živojin Ilić na golu Šamota je bio maestralan, već u tom periodu skinuo nekoliko zicera i sedmerac. Spasić je promašio dva zicera i penal, Marko Milosavljević je takođe neprestano gađao u protivničkog golmana i trener Đorđe Teodorović morao je da zove tajm-aut da prodrma ekipu. Spasića je zamenio Boris Radivojević, Pavlovića Arizanović, ali, što je najboitnije, Matovića Darko Stošić, koji je ove večeri debitovao za „Želju“ u tekućoj sezoni, nakon polusezone provedene na pozajmici u Vranju, i izrasće u jednog od junaka pobede gostiju.

Železničar je prvi gol iz igre postigao posle više od devet minuta, i to preko Arizanovića. Šamot je još neko vreme čuvao pet golova viška, a onda su Nišlije počele da se šunjaju, prišle su na minus dva, ali i dalje bez dovoljno pravog zalaganja. Golovima Borisa Radivojevića i Pavlovića „Želja“ je smanjio na 13:12, Boris je čak imao i šut za izjednačenje, ali ga nije realizovao, pa se sa tim rezultatom otišlo na odmor.

Nastavak će, ipak, potpuno pripasti kvalitetnijoj ekipi. Šamot je vodio samo još sa 14:13, „Želja“ okreće serijom 3:0, uz dva gola probuđenog Spasića. Aranđelovčani su još uspeli da izjednače na 17:17 i 18:18, ali tada su se gosti potpuno odlepili. Aca Stojanović je poveo ekipu u napadu, Stošić je bio odličan iza sada već jake odbrane, koja je do 53. minuta primila svega šest golova u nastavku, iako je Železničar praktično sve vreme u drugom poluvremenu imao igrača manje, zbog prečestih isključenja. Na kraju, šansu su dobili i svi sa klupe, a treba naglasiti da je Železničar u Aranđelovac otišao bez kapitena Miroslava Kocića, koji je dobio poštedu, kao i povređenog Lazara Anđelkovića. Na kraju čak i suviše ubedljiva pobeda, s obzirom na dešavanja na terenu.