ARKUS LIGA ZA RUKOMETAŠE: ŽELEZNIČAR-ŠAMOT 38:27 (18:9)

Niš, 11. novembra. Sala OŠ „Miroslav Antić“. Bez gledalaca. Sudije: Boriša Milosavljević i Danijel Trivković (Beška). Sedmerci: Železničar 5(3), Šamot 8(4). Isključenja: Železničar 10, Šamot 6 minuta.

ŽELEZNIČAR: Kocić (8 odbrana, 2 sedmerca), Matović, Bojan Radivojević 2, D. Stojanović 3, Arizanović 3(1), Stanojević 6, Petrović, Boris Radivojević 5, Milosavljević 1, Anđelković 2, A. Stojanović 4, Jestrović 4, Egić 3, Antić 1, Kostić, Pavlović 4(2).

ŠAMOT: Radović (13 odbrana, 2 sedmerca), Maksimović, Preković 5(1), Ilić, Ranković 3(1), Radosavljević 2, Živojinović 6(1), Nikolić, Radisavljević 1, Dragutinović 8(2), Spasić, Marić, Živković 2, Mitrović.

Semafor: 2:0(3), 5:2(10), 10:7(21), 14:7(24), 18:11(33), 23:14(39), 29:24(52), 34:26(56).

Nije zahvalno analizirati utakmicu u kojoj je lider dočekao „fenjeraša“ na tabeli, a gosti su stigli bez skoro pa kompletne prve postave. U takvim okolnostima, pobednik je bio poznat i pre početka meča, pa se sve svelo na odrađivanje posla. „Želja“ je, naravno, ubedljivo slavio i učvrstio prvu poziciju na tabeli B grupe, ali se i u njegovoj igri i te kako osetilo da nedostaje onog ritma iz nekoliko prethodnih utakmica. Niz stresnih situacija u proteklom periodu-promena dvorane, te neplanirana mini pauza sa treninzima u iščekivanju rezultata testova na korona virus, ostavile su traga i neophodno je podići tenziju pred izuzetno tešku završnicu jesenjeg dela sezone, u kojoj Nišlije, u preostalih pet kola, čak četiri puta gostuju!

Šamot nijednom tokom meča nije imao aktivan rezultat, čak je samo jednom, na 3:2, imao gol minusa. „Želji“ je bilo potrebno vremena da se „zagreje“, pošto je baš pomenuti rezultat stajao na semaforu pet minuta. Bilo je i dosta promašaja, Todor Radović je na polovini prvog poluvremena imao šest uspešnih intervencija, ali su Nišlije, iako bez svog prvog defanzivca, obolelog Trkulje, stegle u odbrani i, posebno u završnih 10 minuta prvog poluvremena, podigle zid ispred Kocićevog gola. Kapiten domaćih nekoliko puta je pogodio svoje saigrače „u trepavicu“ prilikom istrčavanja kontri, a posebno efikasan bio je Veljko Stanojević, baš kao i Aleksandar Stojanović, koji je, uz četiri gola, upisao i niz asistencija i sebi „omogućio“ odmor u drugom poluvremenu.

Veliku šansu u nastavku dobio je Vladan Arizanović, u finišu je sa par visprenih poteza iznenadio Danilo Stojanović, ali su mlaku partiju domaćina Aranđelovčani iskoristili da se u nekoliko navrata primaknu na pet golova minusa (između 52. i 55. minuta) i da u drugom poluvremenu postignu tačno duplo više golova nego u prvom, predvođeni desnim bekom Markom Živojinovićem, koji je svih svojih pet pogodaka iz igre postigao u nastavku meča.

Na kraju, posle tajm-auta Đorđa Teodorovića, domaći su dodali gas i sa nekoliko atraktivnih kontranapada zatvorili utakmicu serijom 7:1.

Reč trenera

MILAN JAĆIMOVIĆ, ŠAMOT: -Čestitam Železničaru na očekivanoj pobedi. Mi smo ove nedelje desetkovani, neki su povređeni, neki igrači su čekali rezultate na korona virus. Sada smo dobili informaciju da su dvojica dobili negativne rezultate, ali nismo smeli da ih vodimo. Maltene bez cele postave smo došli. Ne kažem da bi bio drugačiji ishod da su oni bili tu, ali sigurno bismo bili ozbiljniji sparing partner. Ovi momci su to odradili dosta dobro dok je bilo snage, čak smo došli na nekih pet golova razlike i imali napad, ali u poslednjih par minuta smo se „prosuli“ i isprimali lake golova.

ĐORĐE TEODOROVIĆ, ŽELEZNIČAR: -U uslovima u kojima su, Aranđelovčani su pružili izuzetnu partiju. Došli su desetkovani, respekt za ono što su pokazali na terenu. Mi smo znali da u ovoj utakmici ne možemo da izgledamo posebno dobro, jer kada prvom dođe poslednji na tabeli, bez toliko prvotimaca, svi očekuju da ide glatko. Dobro je da se pružila prilika da mlađi igrači dobiju minute i vide gde greše. Ne bih mnogo o utakmici, ona po kvalitetu ne zaslužuje posebne komentare. Mi moramo u ova dva dana na treningu da se ozbiljnpo podignemo, jer nas čeka Obilić u Beogradu, veoma nezgodna ekipa na svom terenu. Nismo danas pružili ono što se očekuje, a opet je to plus 11, a kada je to tako, mora jače da se radi. Imamo već ujutro trening i nastavljamo punom parom, pa se nadam da ćemo i posle utakmice sa Obilićem ostati neporaženi.