ČETVRTFINALE KUPA SRBIJE ZA RUKOMETAŠE: PARTIZAN-ŽELEZNIČAR 33:32 (28:28, 15:18)

Beograd, 26. februara. Dvorana Voždovac. Gledalaca: 200. Sudije: Miloš i Đorđe Jevtić (Lazarevac). Sedmerci: Partizan 6(4), Železničar 3(3). Sedmerci posle utakmice: Partizan 5(5), Železničar 5(4). Isključenja: Partizan 10, Železničar 20 minuta. Crveni kartoni: Milovanović (Železničar)-treće isključenje u 58. minutu, Živković (Partizan) u 60. minutu.

PARTIZAN: Trnavac (13 odbrana, 1 sedmerac), Beloševac, Petrić 6(1), Grubić 1, Bajčeta, Minić 3(2), Varga, Živković 7(2), Maksić 6(2), Vižlina, Gojković 4, Pižurica 2(1), Mićić 4(1), Gudurić, Baćanović, Urta.

ŽELEZNIČAR: Matović (1 odbrana), Kocić (5 odbrana, 2 sedmerca), Stošić, Bojan Radivojević, Milovanović 3, Ačković, Stanojević 3(1), Petrović 3, Boris Radivojević, Milosavljević 7(1), Anđelković, Spasić 6(4), Stojanović 6, Jevtić 2, Cvetković, Pavlović 2(1).

Semafor: 3:2(6), 7:8(15), 13:16(27), 16:20(39), 20:20(43), 25:26(57).

Rukometaši Železničara neće igrati na finalnom turniru Kupa Srbije pošto su u utakmici četvrtfinala poraženi od Partizana u Beogradu, i to posle serije od po pet sedmeraca pošto je regularni tok meča završen rezultatom 28:28. Nišlije imaju za čime da žale jer su veći deo meča bili u vođstvu, u 40. minutu čak i sa četiri gola razlike, ali i zbog čega da se žale jer je utakmcia odigrana u nemogućim uslovima, koju je stvorila grupa „navijača“ Partizana smeštena iza klupe gostiju. Tom divljaštvu podlegli su svi, pa je „Želja“ više od polovine drugog poluvremena imao igrača manje na terenu. Svemu tome nadovezali su se i maleri, Miroslav Kocić zbog povrede nije počeo utakmicu, a kada je ušao nije mogao da bude na uobičajenom nivou, a Vladimir Jevtić se povredio još sredinom prvog poluvremena i u drugom nije ulazio u igru.

Igralo se gol za gol skoro celo prvo poluvreme, „Želja“ je bio dobar u napadu, otvorio je Milovanović sa tri vezana gola, nastavili Stojanović i Milosavljević. Pred kraj prvog poluvremena „Želja“ se odvojio na četiri gola (18:14). Tu prednost imao je u 40. minutu (20:16), a onda su crno-beli vrlo brzo koristeći situaciju sa jednim, a čak i dva igrača više na terenu, predvođeni raspoloženim Nemanjom Živkovićem, izjednačili na 20:20. Od tada pa do kraja bio je to rat nerava, nijedan tim nije imao više od jednog gola prednosti. Nišlije su se loše snalazile protiv izrazito duboke odbrane Partizana, a suviše lako su primale golove iz brzog centra. Partizan je prvi put poveo tek sa 27:26. Izjednačio je Spasić, Petrić doveo Partizan u vođstvo 28:27 15 sekundi pre kraja, a onda je sviran sedmerac na Spasiću uz zvuk sirene, koji je on pretvorio u gol.

Pristupilo se izvođenju sedmeraca, svi Partizanovi izvođači bili su precizni, a u poslednjoj seriji udarac mladog Lazara Anđelkovića odbranio je Andrej Trnavac i odveo svoj tim u polufinale.

Reč trenera

ĐORĐE TEODOROVIĆ, ŽELEZNIČAR: -Ja sam i u najavi utakmice rekao da je teško dobiti Partizan dva puta u tako kratkom vremenskom razmaku. Mi jesmo kvalitetniji, ali nismo ispoštovali baš sve dogovore, još ova ekipa nije dovoljno sazrela da izdrži ovakav pritisak. Treba se boriti protiv ovakvih pojava na sportskim borilištima, treba imati glavu monstruma, pa izdržati sat i po ovo što smo mi trpeli na klupi sve vreme. Prvi ću se boriti da se u Nišu nikada ovako nšeto ne dogodi. Partizanu želim da uđe u plej-of, pa da tamo odigramo još dve utakmice u mnogo sportskijem ambijentu.

NENAD MAKSIĆ, PARTIZAN: -Mislim da smo prevazišli svoje mogućnosti. Slažem se da je „Želja“ možda kvalitetniji, ali sve čestitke mojim momcima na prikazanom. Ipak treba dati Kociću pet sedmeraca posle onakve njegove partije pre samo nedelju dana.