PRIJATELJSKA UTAKMICA: ŽELEZNIČAR-RADNIČKI (KG) 42:30 (22:10)

Niš, 17. januara. Hala Čair. Gledalaca: 100. Sudije: Spasić i Veljković (Niš). Sedmerci: Železničar 3(3), Radnički 3(2). Isključenja: Železničar 4, Radnički 2 minuta.

ŽELEZNIČAR: Matović (4 odbrane, 1 sedmerac), Stošić (1 odbrana), Kocić (8 odbrana), Bojan Radivojević 1, Milovanović 4, Ačković 3, Stanojević 8(1), Boris Radivojević 7, Milosavljević 3(1), Spasić 8(1), A. Stojanović, Jevtić 4, Cvetković 2, Potkonjak, D. Stojanović, Pavlović 2.

RADNIČKI (KG): Antelj (4 odbrane), Lekić (1 odbrana), Đerić (3 odbrane), Dobrosavljević 2, Ristić 3, Mutavdžić 3, Bogdanović 8, Janićijević 1, Prodanović, Medić 2, Knežević 3, Stanojev 3(1), Stošić 2, Stevanović 2, Kasalović 1.

Semafor: 4:0(5), 9:2(10), 14:8(20), 19:9(27), 24:13(33), 31:22(45), 40:26(56).

Prva provera rukometaša Železničara u 2020. godini prošla je uspešno u svakom smislu. Treba naglasiti da je protivnik ekipa iz nižeg ranga, kojoj se prvenstvo nastavlja mesec dana kasnije u odnosu na Nišlije, pa timovi nisu ni u istom stadijumu pripremljenosti, ali valja pohvaliti rastrčanost domaćih igrača koji su protiv kragujevačkog Radničkog ostvarili ubedljivu pobedu od 42:30.

Imponovala je ozbiljnost izabranika Đorđa Teodorovića od prvog momenta utakmice. Kocić je meč otvorio sa četiri odbrane, Spasić sa četiri gola u prvih šest minuta, pa je bilo 4:0 i 6:1 za Nišlije, nakon čega je trener Kragujevčana tražio tajm-aut, a da se igrači još nisu ni zagrejali. Nisu Nišlije spuštale ritam, primile su samo dva gola za prvih 10 minuta. Bilo je dosta „lakih“ golova iz tranzicione igre, Železničar je još u finišu prvog poluvremena stekao dvocifrenu prednost.

U nastavku su domaći malo više kalkulisali. Kocić je ostao na klupi, gosti su uspeli da dođu do nekakve ravnoteže dosta dubljom odbrambenom zonom, pa su na kraju Nišlije na kraju primile možda i previše golova. Tamo gde je stao Spasić, nastavio je Boris Radivojević, koji je bio veoma golgeterski raspoložen, a mladi Ačković sa par golova, te odlični Veljko Stanojević, pogotkom iza leđa u kontranapadu, uspeli su da razgale najvernije navijače. Ukupno su krilni igrači domaćih postigli 30 golova, koliko i kompletna ekipa Radničkog.

Nišlije za sledeću nedelju planiraju još jednu proveru, kao generalnu probu pred gostovanje Šamotu u Aranđelovcu u 15. kolu ARKUS lige 1. februara.