ARKUS LIGA: ŽELEZNIČAR-NOVI PAZAR 35:34 (18:19)

Niš, 21. septembra. Hala Čair. Gledalaca: 400. Sudije: Marko Sekulić i Vladimir Jovandić (Pančevo). Sedmerci: Železničar 7(7), Novi Pazar 5(3). Isključenja: Železničar 6, Novi Pazar 10 minuta.

ŽELEZNIČAR: Kocić (11 odbrana, 2 sedmerca), Matović, Stošić, Bojan Radivojević 1, Milovanović 4, Ačković, Stanojević, Petrović, Boris Radivojević 1, Milosavljević 6, Spasić 15(7), Jevtić 4, Cvetković, Potkonjak, Stojanović 1, Pavlović 3.

NOVI PAZAR: Milenković (8 odbrana), Jokić 1, Žujović 5(3), Badić, Arifović, Sefović 1, Crnovršanin, Brunčević, Mekić, Rakić 4, Hakić, Davidović 7, Raković, Banduka 7, Radisavljević, Milošević 9.

Semafor: 5:4(5), 9:11(14), 15:14(23), 18:20(31), 24:23(38), 24:26(40), 29:28(46), 29:31(53).

Nije moglo teže! Nije moglo slađe! Nije moglo uzbudljivije!

Železničar je stigao do prvih bodova u novoj sezoni, premijeru pred domaćom publikom u ARKUS ligi „začinio“ je pobedom, ali u utakmici u kojoj je, iako je to bilo teško za poverovati, uspeo da ponovi „podvig“ iz Zrenjanina i primi 19 golova u prvom poluvremenu, u kojoj je, od 5. minuta, samo tri puta vodio do konačnih 35:34, a nijednom nije bio u plusu većem od gola, i u kojoj je, na posletku, gol odluke postigao osam sekundi pre kraja.

I baš tako je i počela utakmica, igralo se gol za gol, bez odbrana, „Želja“ je pet puta bio za korak ispred rivala sve do 5:4, kada Nišlije loše koriste period sa igračem više, Stojanović maši zicer, a levoruki Milošević počinje seriju svojih golova i donosi Pazarcima prvo vođstvo na meču. Gosti su u 14. minutu prvi put stekli plus dva (11:9), pa je trener Teodorović tražio tajm-aut, nakon čega je Pazar, tačno na sredini prvog poluvremena imao napad za tri gola razlike, ali je udarac Miloševića zaustavio Kocić. Nišlije su u napadu održavali sedmerci koje je iznuđivao Jevtić, a bez greške ih realizovao Spasić, koji je pogađao i iz igre, i to iz ne baš velikih uglova, ali je na drugoj strani nerešivu enigmu predstavljao odlični pivot Veljko Davidović.

Minut i po pre kraja prvog poluvremena, arbitri su isključili Luku Potkonjaka, Jokić je, posle tajm-auta, sa levog krila treći put uzastopno neuspešno lobovao golmane „Želje“, ali Stanojević pogađa stativu, a Rakić donosi gostima plus jedan (19:18) pred odlazak na veliki odmor.

Odmah na početku drugog poluvremena, Banduka pogađa prazan gol za 18:20 i gosti neko vreme čuvaju plus dva, da bi „Želja“, nakon što je Kocić zaustavio drugi sedmerac, poravnao na 22:22 (35. minut), a ubrzo još jednom na kratko poveo-24:23. Upravo tada desio se detalj koji se mogao ispostaviti kao ključan, „Želja“ je imao jedinu priliku za plus dva, Kocić je odbranio i bacio kontru za Veljka Stanojevića, koji, umesto da ide ka golu, pokušava da atraktivno doda do Jevtića, koga hvata na „kontra“ nozi i bio je to uvod u seriju gostiju od 3:0, uz dva vezana gola Davidovića. Ubrzo će se, međutim, na drugoj strani dogoditi slična situacija, pošto su Pazarci imali dve prilike da se odlepe na možda i nedostižna tri gola viška, ali je Banduka pogodio stativu iz „zicer“ situacije i pomogao „Želji“ da se, pogocima Milosavljevića i Jevtića, vrati u egal.

U drugu polovinu drugog poluvremena Železničar je ušao sa 29:28, Žujović poravnava iz sedmerca, a onda Milovanović promašuje ceo gol, pa Borisu Radivojeviću šut iz ereta sa desnog krila brani Milenković, a Žujović je još jednom precizan sa penala, da bi tek tada Spasić zabeležio svoj prvi i jedini promašaj na meču. Nekoliko Kocićevih odličnih intervencija domaći nisu materijalizovali, pošto je Milovanović pogrešio u dodavanju, pa je Pavloviću suđeno probijanje nakon šuta iz kojeg je postigao gol, a na drugoj strani neumoljivi Davidović doveo je Novi Pazar u novo vođstvo od dva gola razlike-31:29. Pavlović i Milosavljević, koji je odigrao odličnu utakmicu, još dva put su smanjivali na minus jedan, Milošević je doneo gostima 33:31 u 55. minutu, da bi Železničar do kraja meča načinio seriju 4:1 za pobedu.

Najpre je fenomenalni Đorđe Spasić, o čijem će se učinku ovevečeri dugo pričati, postigao svoj 14. gol, pa Kocić odbranio zicer tragičaru Banduki, Milosavljević je iznudio isključenje Jokića, a Boris Radivojević iz ereta ovog puta pogodio za poravnajnje na četiri i po minuta pre kraja. „Želja“ je, potom, nesrećno primio gol, iz deveterca, pod pretnjom pasivnog napada, strelac je bio Aleksa Milošević, ali je to, okruglo tri i po minuta pre kraja, bio poslednji gol Novog Pazara na utakmici. Spasić je ekspresno poravnao, svojim 15. golom i usledila je prava drama.

Gosti su čitav minut potrošili na napad koji nisu realizovali, da bi Teodorović zatražio tajm-aut na ulasku u 59. minut, nakon čega je pokušaj Milovanovića odbranio Milenković. Na drugoj strani, Spasić i Pavlović iznudili su probijanje i ostalo je 40 sekundi za napad Nišlija, koji su bili strpljivi i sačekali pravu priliku preko Vladimira Jevtića, na osam sekundi pre kraja, što je bilo premalo vremena da gosti uzvrate i usledila je velika radost domaćih.