PLEJ-OF SUPERLIGE ZA RUKOMETAŠE + NIŠ: ŽELEZNIČAR-DINAMO 29:22 (13:13)

Niš, 11. maja. Hala Čair. Gledalaca: 500. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd). Sedmerci: Železničar 1(1), Dinamo 3(2). Isključenja: Železničar 8 minuta, Dinamo -.

ŽELEZNIČAR: Kocić (13 odbrana), Matović, Stošić, Milovanović 2, Stanojević, Sretenović 5, Mađar, Milosavljević 5, Živković 5(1), Spasić, Gorela 2, Jevtić 5, Kljajić 1, Pižurica 1, Pavlović 3, Babić.

DINAMO: Zlatanović (5 odbrana), Radovanović (2 odbrane), Milošević 6(1), Pilipović, Radanović, Stojanović, Dimitrijević, Savić 1, Jezdimirović 6, Jovanović, Pavlović, Distol, Milenković, Barudžić 3, Kostadinović 5(1), Vučković 1.

Semafor: 2:3(8), 6:6(15), 10:8(22), 13:14(31), 20:14(40), 24:15(43), 27:18(48).

Predvođen sa klupe Svetislavom Jovanovićem Belim, Železničar se „probudio“ i pružio svoje najbolje plej-of izdanje ove sezone. Nišlije su, i statistički, ali i generalno gledano, odigrale najbolje odbrambeno poluvreme u sezoni, u čemu je i bio ključ ovako ubedljive pobede. „Želja“ je slavio sa 29:22 i gotovo obezbedio najmanje treću poziciju na kraju lige, samim tim i novi izlazak u Evropu.

Bez dvojice od trojice najzvučnijih ovosezonskih pojačanja (Vejin i Marković), domaći tim je u velikom grču počeo meč i stekao se utisak da su ga tek sada stigli svi potresi i promene u stručnom štabu kroz koje je prošao prethodnih nedelja. Kocić je otvorio utakmicu sa dve odbrane, ali Gorela sa tri loša poteza, pa je Dinamo konstantno bio u minimalnoj prednosti.

Već u 8. minutu publika je videla prvu veliku taktičku promenu. Shodno svojoj rukometnoj filozofiji, Svetislav Jovanović nije vadio golmana iz igre u situaciji kada bi napadao sa igračem manje, a budući da je na ovom meču „Želja“ imao četiri, a Pančevci nijedno isključenje, to znači da su Nišlije osam minuta igrale pet na šest, što ovako ubedljivom trijumfu daje na težini. Tu prvu situaciju pregremele su rezultatom 0:0, a preko Jevtića prvi put povele-5:4 u 13. minutu.

Domaći su potpuno zaustavili dvojicu bekova od kojih su najviše strahovali, Vučkovića i Dimitrijevića, ali je faktor iznenađenja bio Nikola Jezdimirović, a nerešivu enigmu u prvom poluvremenu predstavljao je pivot Veljko Milošević. Zanimljivo je da su njih dvojica, uz Miloša Kostadinovića, postigli 12 od 13 golova gostiju u prvom poluvremenu. Međutim, koliko je Milošević bio domiantan na jednoj, toliko je i njegov kolega po pozciji Vladimir Jevtić bio na drugoj. Postigao je tačno polovinu od prvih osam golova svog tima i Železničar je uglavnom tako uspevao da dođe do gola u uvodnoj fazi utakmice.

Upravo je Jevtić započeo seriju 3:0 za prvu prednost nekog tima veću od jednog gola razlike (10:8 u 22. minutu), međutim domaćin, igrajući sve vreme sa dešnjakom na poziciji desnog beka, nije uspevao da se odlepi i na poluvreme se otišlo u potpunom egalu-13:13, golom Miše Kostadinovića iz sedmerca na isteku vremena.

Isti igrač doneo je Dinamu prednost u prvom napadu u nastavku, ali ispostavilo se da je to bilo sve od gostiju na ovoj utakmici. Usledila je uraganska serija Nišlija, najpre 7:0, uz tri gola Nemanje Živkovića, a Barudžić je u 40. minutu samo „presekao“ ukupnu seriju 11:1 kojom je meč rešen. Odbrana je bila angažovana i čvrsta, Kocić je blistao na golu i više puta izmamio ovacije sa tribina, a šou-tajm u napadu imao je Marko Milosavljević. Svih svojih pet golova postigao je u drugom poluvremenu, nekoliko puta je individualnim prodorima „izlomio“ čuvare i na kraju zavredeo epitet zvanično najboljeg igrača utakmice.

„Želja“ je u 48. minutu bio nadomak dvocifrene prednosti (27:18), a onda je „povukao ručnu“. Trener Jovanović je „promešao karte“, izveo iz igre neke od glavnih aduta, a Pančevci su samo neznatno ublažili poraz.