ČETVRTFINALE KUPA SRBIJE ZA RUKOMETAŠE: VOJVODINA-ŽELEZNIČAR 26:25 (14:12)

Novi Sad, 17. marta. Hala „Slana Bara“. Gledalaca: 800. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd). Sedmerci: Vojvodina 5(4), Železničar 5(4). Isključenja: Vojvodina 10, Železničar 8 minuta. Crveni kartton (treće isključenje): Duško Čelica (Vojvodina) u 47. minutu.

VOJVODINA: Verkić 1 (7 odbrana, 1 sedmerac), Perović, Ovčina, Milić, Mirković, Čelica 2, Ilić 5(3), Marijanac 2, Ratković, Prodanović 3, Tomić, Stanković 2, Nikolić 3, Trkulja, Grozdanić 7(1), Vučićević 1.

ŽELEZNIČAR: Kocić (9 odbrana, 1 sedmerac), Matović (2 odbrane), Milovanović 1, Sretenović 3, Mađar, Vejin 4, Milosavljević 1, Živković 1, Spasić 2(1), Marković 5(3), Jevtić 2, Božović, Kljajić 2, Pižurica, Pavlović 2, Babić 2.

Semafor: 4:4(9), 8:4(17), 10:10(24), 13:10(27), 18:12(35), 20:15(43), 24:20(54).

Na mestu na kome ga je prošle sezone osvojio, Železničar je sada ostao bez pehara namenjenog pobedniku Kupa Srbije. U utakmici punoj nervoze, Nišlije su poražene od šestostrukog uzastopnog šampiona Vojvodine u Novom Sadu sa 26:25.

"Želja" nijednom nije vodio na utakmici. Bilo je 1:1, 3:3, 4:4, pre nego je domaćin napravio seriju 4:0. Pri rezultatu 10:6, usledio je period najbolje igre Nišlija na meču i njihova serija 4:0.

Na 11:10u 20. minutu, Čelica i Pižurica zaradili su obostrano isključenje, a onda je usledio skandalozan potez, pošto je sa mesta u prvom redu tribina na kome je sedeo predsednik Vojvodine Milan Đukić bačena flaša na zapisnički sto, ali taj potez nije sankcionisan od strane službenih lica! To je isprovociralo reakciju trenera VeselinaVujovića, koji je ušao u verbalni sukob sa tim delom tribine, odakle je konstantno vređan, a prekid je potrajao desetak minuta.

Vojvodina odlazi na veliki odmor sa plus dva, a onda početkom drugog poluvremena stiče kapitalnih šest golova prednosti (18:12). Gosti su pokušavali to da stignu, u nekoliko navrata se spuštali na minus tri. U samoj završnici, predugo je trajao napad koji je mogao da ih primakne na samo gol zaostatka, koji je na kraju Marković završio promašajem, pa je isti igrač, u poslednjim trenucima meča samo ublažio poraz na 26:25.

Vojvodina će na kragujevački Radnički, dok je drugi polufinalni par Dinamo-Metaloplastika. Završni turnir igraće se idućeg vikenda u Smederevu.

Vujović: Čemu ovolika mržnja?

Posle utakmice na konferenciji za medije trener Železničara Veselin Vujović koncentrisao se na sportske stvari:

-Zaslužen poraz. Odigrali smo i boljih utakmica ove sezone u SEHA ligi. Protok lopte nije bio odgovorajući, falio nam je bekovski učinak. Izgubili smo još početkom drugog poluvremena, kada smo imali minus šest i posle toga sve vreme jurili taj zaostatak.

Upitan da prokomentariše nemile scene iz 20. minuta, šef struke Nišlija je odgovorio:

-Voleo bih da ne pričamo o tome. Videli ste da sam završio izjavu, a da to nisam ni pomenuo. I dalje ne mogu da se priviknem na neke stvari u srpskom rukometu zbog kojih on ne ide napred. Svi su videli ko je flašom pogodio zapisnički sto i niko nije odreagovao. Sada čujem da je taj isti čovek isterao iz dvorane članove našeg najužeg rukovodstva. Jedan čovek, očigledno blizak upravi Vojvodine, vređao mi je porodicu, a ja zaista mogu biti sve, ali nikada kukavica nisam bio. Ne razumem čemu tolika mržnja. Doživljavamo nešto ovde u Novom Sadu što ne doživljavamo u Ljubuškom, Zagrebu…