SEHA GAZPROM RUKOMETNA LIGA: ŽELEZNIČAR-PPD ZAGREB 32:33 (18:18)

Niš, 6. marta. Hala Čair. Gledalaca: 1500. Sudije: Đorđi Načevski i Slave Nikolov (Severna Makedonija). Sedmerci: Železničar 7(5), PPD Zagreb 5(5). Isključenja: Železničar 12, PPD Zagreb 10 minuta. Crveni karton (treće isključenje): Ante Babić (Železničar) u 41. minutu.

ŽELEZNIČAR: Kocić (1 odbrana), Stošić (2 odbrane), Milovanović 2, Sretenović 4, Mađar, Vejin 4, Milosavljević 3, Živković 5, Spasić 5(3), Marković 5(2), Jevtić 3, Božović, Kljajić, Pižurica, Pavlović, Babić 1.

PPD ZAGREB: Ristanović (2 odbrane, 1 sedmerac), Kastelić (5 odbrana), Vistorop, Mrakovčić 4, Božić Pavletić 5, Kontrec 3, Burić, Sršen 2, Horvat 1, Potočnik, Ravnić 3(1), Mandić 8(4), Hrstić 2, Bičanić 1, Vlah 4, Vekić.

Semafor: 5:2(8), 8:7(14), 11:8(17), 15:14(25), 21_22(38), 25:25(46), 32:31(57).

Pomešanih osećanja su rukometaši Železničara dočekali kraj poslednje utakmice u debitantskom nastupu u SEHA ligi, u kojoj su zauzeli osmo mesto. Sa jedne strane, i te kako imaju za čime da žale, jer su gol odluke primili iz sedmerca na 15 sekundi pre kraja meča, nakon čega su imali napad za remi, ali su prethodno propustili nekoliko lepih prilika da makar ostanu neporaženi protiv velikana iz Zagreba. Sa druge strane, činjenica da su sa najjačom postavom učesnika osmine finala Lige šampiona odigrali potpuno egal utakmicu, na izuzetnom trkačkom nivou, može da hrabri pred ono što sledi u borbi za domaće trofeje. Falilo je malo. Takođe, publika se odazvala u lepom broju i biće dobro ako ju je ovakva igra Vujovićevih pulena pozvala da i tokom aprila i maja dolazi u Čair.

Gosti su poveli pogotkom Mandića i bilo im je to jedino vođstvo u prvom poluvremenu. Preokrenuo je Marković sa dva pogođena sedmerca, a onda je isti igrač povukao dva kontranapada, koja su realizovali Milosavljević i Živković, i “Želja” je poveo sa sjajnih 4:1 u 6. minutu.

Nekako pogubljeno su Zagrepčani ušli u ovu utakmicu, ali su se, mic po mic, sabrali i koristili pre svega slab učinak domaćih golmana, zbog čega je Vujović Kocića povukao na klupu sredinom prvog dela, pa ga pred kraj vratio na gol, ali bez većih promena u tom segmentu statistike. Dva gola su gosti zabili iz brzog centra i držali priključak, iako je impresivnu partiruru odigrao Marko Milosavljević, otresito postigao tri gola, iznudio sedmerac i ubeležio dve asistencije već do sredine prvog poluvremena. Železničar je u 17. minutu vodio sa 11:8, pa je Branko Tamše bio prinuđen da traži tajm-aut. Marković maši zicer, a Milosavljević u kontranapadu šutira preko gola i te greške učesnik osmine finala Lige šampiona umeo je da kazni. Na ulasku u poslednji minut, Zagreb je prvi put poravnao (17:17), a onda je, nakon gola Sretenovića, iskoristio manje od deset sekundi za poslednji napad. Kontrec se “ušunjao” iza odbrane domaćih i postavio konačnih 18:18 pred odlazak na veliki odmor.

Vujović je na početku drugog dela “osvežio” postavu, uvođenjem Pavlovića, Spasića i Kljajića, ali odnos snaga na terenu nije se menjao. Igralo se bukvalno gol za gol, a Zagrepčani do svog drugog vođstva na meču dolaze nakon dva vezana promašena zicera domaćih, posle pokušaja Jevtića i Kljajića. Spasić je bio nepogrešiv sa penala, ali je Babić u 41. minutu zaradio treće isključenje i morao je na tribine. Gosti su mnogo golova postizali sa krila, a ogroman posao za Zagreb u napadu je završavao pivot Kontrec. Dva pogotka koja su Nišlije postigle tako da je lopta jedva prešla gol-liniju, preko Sretenovića i Živkovića, podigla su publiku u Čairu na noge. Jevtić se razgoropadio, Vejin pogodio dva teška šuta, ušlo se u egal završnicu.

Okruglo četiri minuta pre kraja bilo je 32:32, ”Želja” je imao igrača više, ali je najpre napravljena greška u dodavanju Sretenović-Spasić, pa je Vejin pucao preko gola. Loptu gube i Zagrepčani i Vujović traži tajm-aut na okruglo 100 sekundi pre kraja. Odigran je dobar napad, izgrađena akcija za šut, ali je Marko Milosavljević ciljao preko gola. Zagreb je krenuo u napad, mada mu je i remi donosio plasman na fajnal-for, Vlah je iznudio sedmerac, koji u gol pretvara Mandić. Ostalo je bilo petnaestak sekundi, ali čak dva pokušaja Milovanovića su izblokirana.