SEHA GAZPROM RUKOMETNA LIGA: STEAUA-ŽELEZNIČAR 24:31 (11:12)

Bukurešt, 2. marta. Sedmerci: Steaua 4(4), Železničar 3(3). Isključenja: Steaua 4, Železničar 6 minuta.

STEAUA: Merla (5 odbrana), Babasafari, Rapčuga 5, Mihalčea, Milošević, Johanson, Đorđesku 7(1), Florea 4(3), Konstantina 2, Vegar 3, Vujić 2, Humet, Aslanian, Grbović 1.

ŽELEZNIČAR: Matović (6 odbrana), Stošić (9 odbrana), Milovanović 1, Stanojević, Sretenović 2, Mađar, Vejin 7, Milosavljević, Živković 2, Spasić 5(1), Marković 1, Jevtić 4, Kljajić 3(2), Pižurica 1, Pavlović, Babić 5.

Semafor: 3:1(6), 3:5(10), 10:8(21), 12:15(35), 16:18(41), 17:23(48), 20:28(55).

„Želja“ je, definitivno, u usponu! Forme, ali i rezultata. Na tesan poraz u Prešovu, nadovezale su se dve uzastopne pobede, ova druga, nad Steauom u Bukureštu, baš ubedljiva, identičnom razlikom kojom je nekadašnji dvostruki prvak Evrope savladan jesenas u Čairu-31:24 (12:11). Ujedno i lepa uvertira za utakmicu koja bi trebalo da predstavlja spektakl, šlag na torti za debitanstku sezonu u regionalnom takmičenju, okršaj sa Zagrebom u Čairu u sredu od 19 časova, poslednji meč Železničara ove sezone u SEHA ligi.

Nisu Nišlije baš najbolje otvorile utakmicu, nisu realizovale nekoliko početnih napada, pogodak Dobrivoja Markovića bio je jedini za više od pet minuta igre, pa je Steaua vodila sa 3:1, ali je, onda, usledila serija gostiju od 4:0, koju je sa dva gola zaključio Aleksa Kljajić i „Želja“ je neko vreme čuvao dva gola viška, uz dosta bržu igru nego u dosadašnjem delu sezone. Međutim, veoma raspoležen je na drugoj strani bio Jonut Đorđesku, postigao četiri od prvih šest golova Steaue i najzaslužniji je za protivudar Rumuna, kojim su sada oni prešli u vođstvo-8:7, a u 21. minutu steklii dva gola prednosti (10:8) i naterali Veselina Vujovića da reaguje tajm-autom.

Zanimljivo je da je Darko Stošić do tada već imao sedam odbrana, dok je Merla, na drugoj strani, prvu intervenciju zabeležio tek u 19. minutu, ali se to nije videlo u rezultatu. Čitavo prvo poluvreme proteklo je u nekako obostrano mlakoj igri, kao da igračima nije prijao neuobičajeni termin odigravanja ovog meča. Nišlijama je čak pet puta suđen prestup, ali je „Želja“ imao dobru završnicu prvog poluvremena. Kljajić je promašio kontru na 10:10, pa je propala prva, ali je Vejin iskoristio drugu priliku da Nišlijama donese vođstvo i svojim petim golom, a ovog popodneva šutirao je bez promašaja i opravdao mesto u idealnoj postavi lige za mesec februar, odveo je svoj tim na odmor sa prednošću-12:11.

Florea je poravnao na 12:12 iz sedmerca na početku drugog poluvremena, ali ispostavilo se da je to bilo poslednje izjednačenje na utakmici. Dva minuta sa igračem više Nišlije koriste odlično, tako što je dva gola postigao Ante Babić, koji je svih svojih pet pogodaka zabio u drugom pluvremenu i već na zvaničom debiju potvrdio utisak iz prijateljskih mečeva-da će biti ogromno pojačanje.

Praktično se može reći da se Steaua držala negde do 40. minuta i rezultata 16:18, a onda se domaćin potpuno „raspao“ na terenu, finiš meča odigrao u stilu svojih partija iz čitave druge polovine svog debitantskog nastupa u SEHA ligi-poluzainteresovano, sa „šarenim“ sastavom, što su puleni Veselina Vujovića iskoristili da ih ubedljivo poraze u završnici utakmice. Brojne greške rivala, Nišlije su koristile za kontranapade, kojih je u ovoj utakmici bilo više nego na bilo kojoj „Željinoj“ ove sezone. Spasić se razgoropadio, postigao pet golova u nastavku, takođe be promašaja, svoje prvo poluvreme u „Željinom“ dresu ubeležio je Nikola Matović, uz šest odličnih odbrana, pa je razlika konstantno rasla do rekordnih plus osam (28:20 u 55. minutu) i Nišlije su meč rutinski privele kraju.