SEHA GAZPROM RUKOMETNA LIGA: MEŠKOV BREST-ŽELEZNIČAR 28:20 (15:12)

Brest, 12. decembra. Dvorana „Vioktorija“. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Bosna i Hercegovina). Sedmerci: Meškov Brest 5(3), Železničar 4(3). Isključenja: Meškov Brest 4, Železničar 4 minuta.

MEŠKOV BREST: Matskevič (11 odbrana), Korsak, Kulak, Bačko 2, Jurinok, Poteko 1, Ivić 5(3), Šumak 2, Baramnau 2, Horak 1, Razgor 4, Obranović 2, Selviasjuk, Đukić 3, Đorđić 4, Šilovič 2.

ŽELEZNIČAR: Lazić (1 odbrana), Stošić (8 odbrana, 1 sedmerac), Milovanović 1, Potkonjak, Stanojević, Sretenović 2, Mađar 1, Vejin 4, Milosavljević 2, Živković 3, Spasić 1(1), Marković 2(2), Jevtić 1, Kljajić 1, Pavlović 1.

Semafor: 2:2(6), 5:3(10), 8:8(17), 13:10(27), 17:13(33), 20:15(39), 20:18(45), 25:18(52).

Železničar je doživeo, mora se tako reći, očekivano ubedljiv poraz od Meškova u Brestu, iako konačan rezultat ne oslikava verno odnos snaga na terenu iz većeg dela meča. Iako sve vreme bez klasičnog pivotmena (Jevtić je u igri proveo svega minut, dva, zbog povrede, dok Ratko Nikolić nije ni otputovao u Belorusiju zbog privatnih problema), a posle jako napornog putovanja, Nišlije su pružale sasvim solidan otpor kompletnom sastavu jednog od favorita za osvajanje ovog takmičenja pred početak sezone i učesniku Lige šampiona, ali su potpuno posustale u poslednjih 15 minuta i tada je domaćin i napravio ovoliku razliku (28:20).

Mučio se „Želja“ u napadu na duboku zonu, sa Milovanovićem kao pivotom, na početku meča, postigao samo dva gola u prvih osam minuta, ali je, zato, odgovorio dosta solidnom igrom u defanzivi i nije dozvoljavao domaćinu da se razmahne i rezultatski se odlepi. Meškov je konstantno bio u prednosti od jednog ili dva gola, predvođen Bačkom i Ivićem sa bekovskih pozicija, kojima su se kasnije pridružili Đorđić i Šilovič.

Zanimljivo je da su Nišlije u nekoliko navrata imale priliku da izjednače, ali bi usledile tehničke greške, koje je domaćin kažnjavao u kontrama, a trener Vujović imao je zamerke na vraćanje u odbranu svojih rukometaša. Pri rezultatu 8:6, najpre Milosavljević, njegovom drugom vezanom varkom, smanjuje, pa Jevtić poravnava u praktično jednom napadu na meču koji je proveo u igri, da bi „Želja“ nakon toga imao priliku da produži seriju na 3:0 i prvi put na meču povede, no Sretenović je dva puta pokušavao, ali je lopta pogađala stativu, odnosno protivnički blok. Markovićev udarac sa krila zaustavio je Matskevič, što Belorusi kažnjavaju i ponovo vode sa dva gola viška. Nemanja Živković je, ulsakom na poziciju desnog beka, ubrzao igru svog tima u napadu i uradio dosta toga korisnog za ekipu, ali su Nišlije posustale u finišu poluvremena. Stošić je svojom petom odbranom, što prevazilazi njegov ovosezonski prosek, i to zaustavivši „zicer“, sprečio Meškov da povede sa četiri gola razlike, ali se to ubrzo ipak dogodilo, a konačnih 15:12 pred odlazak na odmor, postavio je Dobrivoje Marković iz sedmerca uz zvuk sirene.

Kako je završeno prvo, tako je počelo i drugo poluvreme-sa po jednim sedmercem na obe strane, s tim što je Darko Đukić prebacio gol, dok je Marković bio precizan za 15:13. Ipak, srpski reprezentativac i rođeni Nišlija se ubrzo ispravio, a onda i Razgor iz kontre povisuje na 17:13. Sretenović i Vejin ponovo smanjuju na minus dva, pa Razgor i Đukić donose Meškovu do tada rekordnih plus pet (20:15). I onda, poslednji trzaj „Željinih“ rukometaša. Dva minuta sa igračem manje oni su odigrali postigavši dva, ne primivši nijedan gol, zatim je Stošić odbranio sedmerac Iviću, a, iako je Milosavljević bacio loptu u aut, a Matskevič odbranio udarac Pavlovića, Nišlije iz trećeg pokušaja dolaze do mini-serije od 3:0 i svega dva gola zaostatka (20:18), pogotkom Vejina iz kontre tačno na sredini drugog poluvremena.

Međutim, tada su gosti potpuno stali. Problemi na poziiji pivota, gde je Vujović rotirao Milovanovića, Mađara i Pavlovića, bivali su sve izraženiji, Nišlije su serijom mlakih udaraca iz daljine razbranili Matskeviča, a tehničkih grešaka bilo je jednako puno kao u onoj agoniji na početku sezone, pa je usledila serija 5:0 Meškova, koju je sa dva vezana gola započeo Obranović, a zaključio je Đorđić, pogotkom posle duplog cepelina. Gosti su uspeli da smanje na 25:20, imali napad za minus četiri, ali je zapravo razlika na kraju bila dvostruko veća-osam golova u korist Meškova (28:20).